Filipīnu prezidente Glorija Aroijo tiek pakļauta arvien lielākam spiedienam, jo valdība un iedzīvotāji pieprasa viņas atkāpšanos saistībā ar apsūdzībām par krāpšanos vēlēšanu gaitā, informē ārvalstu prese.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Protestējot no amata jau atkāpušies desmit valdības locekļi, un viņi pieprasa Aroijo rīkoties tāpat.

Arī bijušais prezidents Korazons Akino, kas ir viņas koalīcijā, ir izteicis tādu pašu prasību.

Aroijo ir atzinusi, ka pagājušā gada vēlēšanu laikā viņa ir runājusi ar vēlēšanu komisijas amatpersonām, taču noliedz, ka jebkādā veidā ir ietekmējusi vēlēšanu rezultātus.

Karavīri galvaspilsētā Manilā ir brīdināti par ārkārtas situāciju, taču armijas vadītājs ģenerālis Efrens Abu teica, ka viņa padotie neiejauksies krīzes risināšanā, kā tas ir bieži noticis pagātnē.

“Karavīra uzdevums ir aizstāvēt šo politisko uzdevumu risinātājus, nevis iejaukties lēmumu pieņemšanā,” viņš saka.

Finanšu ministrs Cesars Purisima, kurš bija viens no deputātiem, kas atteicās no amata, saka: “Jo ilgāk prezidente šādā šaubu un neuzticības ēnā paliks savā amatā, turklāt ņemot vērā viņas lēmumu pieņemšanas stilu, jo lielāks būs nodarījums valsts ekonomikai.”

Taču vairāki Aroijo atbalstītāji un tuvākie padomdevēji neatzīst nepieciešamību prezidentei atkāpties no amata.

“Tās amatpersonas, kas ir atkāpušās, vēlas tautas acīs izskaitīties kā varoņi, mūs nostādot nepiekāpīgu muļķu lomā,” saka viens no viņiem.

Aroijo ir izvirzītas apsūdzības par uzvaras gūšanu pagājušā gada vēlēšanās ar negodīgu paņēmienu palīdzību. Viņa šīs apsūdzības noliedz: “Mans mērķis bija aizstāvēt par mani nodotās balsis, un tajā laikā es sarunājos ar daudziem cilvēkiem, tajā skaitā arī ar vēlēšanu komisijas amatpersonu.”

“Mans nodoms nebija ietekmēt vēlēšanu rezultātus, un tas arī nenotika,” viņa saka.

Papildus tam prezidentes ģimene tiek apsūdzēta par naudas līdzekļu saņemšanu no nelikumīgiem azartspēļu sindikātiem.

Lai mazinātu spiedienu uz Aroijo, viņas vīrs ir devies prom no valsts un pašlaik uzturas ASV.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form