Foto: Austrijā no Ungārijas ierodas tūkstošiem nelegālo imigrantu
Foto: AFP/Scanpix

Kopš sestdienas agra rīta, ierodoties no Ungārijas, Austrijas robežu šķērsojuši jau 4000 nelegālo imigrantu, sestdien ziņo Austrijas policija.

"Mēs lēšam, ka ieradušies aptuveni 4000, un nedomāju, ka tas ir beidzies," pavēstīja Burgenlandes zemes policijas pārstāvis Helmūts Marbāns.

"Stāvu tieši uz robežas ar Ungāriju un novēroju. Straume nerimstas," aģentūrai APA iepriekš pavēstīja Burgenlandes zemes policijas priekšnieks Hanss Pēters Doskocils. "Mēs gaidām 17-18 divstāvīgos autobusus, lai nogādātu cilvēkus Vīnē, iespējams, arī Vācijā."

Tikmēr Austrijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka kopumā no Ungārijas sestdien varētu ierasties pat 10 000 nelegālo imigrantu.

Nikelsdorfu, kas atrodas pie robežas ar Ungāriju, rietumu virzienā jau atstājis viens vilciens ar aptuveni 400 nelegālajiem imigrantiem, bet drīzumā ceļā dosies vēl viens sastāvs ar tikpat lielu cilvēku skaitu, piebilda Doskicils.

Līdz aizbraukšanai imigranti tiek izvietoti Nikelsdorfas koncertzālē, kas pārvērsta par pagaidu izmitināšanas centru.

Kā ziņots, vēlu piektdienas vakarā Ungārijas valdība paziņoja, ka piešķir simts autobusus, lai nogādātu uz robežu ar Austriju tos tūkstošus nelegālo imigrantu, kas drūzmējas Budapeštas Keleti stacijā vai arī kājām jau devušies Austrijas virzienā.

"Mēs to darām, lai nākamo 24 stundu laikā netiktu paralizēta Ungārijas transporta sistēma," paziņoja premjerministra Viktora Orbāna kanceleja.

Budapešta uzsvērusi, ka šis lēmums neattiecas uz tiem nelikumīgajiem ieceļotājiem, kas atrodas Ungārijas bēgļu nometnēs.

"Viņi mums sacīja, ka autobusi dosies uz Austrijas robežu," pastāstīja Ahmeds, kurš ieradies no Afganistānas. "Es patiesi nezinu, vai tā ir patiesība vai meli. Ja tas ir tiesa, tas ir lieliski. Ja tas ir tiesa, tā ir uzvara."

Pēc sarunas ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli Austrijas valdības vadītājs Verners Faimans agrā sestdienas rītā paziņoja, ka Vīne un Berlīne ļaušot ar autobusiem no Ungārijas atvestajiem nelegālajiem imigrantiem netraucēti šķērsot savas robežas.

Austrijas kanclera birojs paziņojis, ka šis lēmums izriet no "pašreizējās ārkārtas situācijas uz Ungārijas robežas".

Tikmēr Čehija un Slovākija piektdien paziņoja, ka gatavas piešķirt dzelzceļa koridoru, nelegālo imigrantu transportēšanai no Ungārijas uz Vāciju.

"Ja no Vācijas puses ir kāda publiska apņemšanās uzņemt un nesūtīt atpakaļ Sīrijas bēgļus, kas reģistrēti kādā citā Eiropas valstī, mēs esam gatavi atvērt koridoru, ja ir vienošanās starp Ungāriju un Vāciju," pēc tikšanās ar savu slovāku kolēģi Robertu Kalinaku žurnālistiem Prāgā paziņoja Čehijas iekšlietu ministrs Milans Hovanecs.

Source

LETA

Tags

Austrija Bēgļi Ungārija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form