Foto: 'Daesh' kaujinieki Filipīnās terorizē pilsētu
Foto: Reuters/Scanpix

Ar teroristu grupējumu "Daesh" saistīti kaujinieki otrdien Filipīnās aplenca Maravi pilsētu, kur dedzināja ēkas, sagrāba gūstā vairāk nekā desmit katoļticīgos un izkāra "Daesh" karogus. Lai atjaunotu kārtību, pilsētā ceturtdien iebrauca armijas tanki.

Situācija izgāja ārpus kontroles otrdien, kad drošības spēki iebruka mājā, kurā, kā uzskatīja likumsargi, slēpies cilvēku nolaupīšanas bandas "Abu Sayyaf" barvedis un "Daesh" Filipīnu līderis Isnilons Hapilons. Drošības analītiķi uzskata, ka Hapilons cenšas apvienot Filipīnu kaujinieku grupējumus, kas zvērējuši lojalitāti "Daesh".

Operācija nenoritēja kā plānots, jo kaujinieki izsauca papildspēkus, kā rezultātā izraisījās spraigas cīņas, kurās dzīvību zaudēja vismaz 21 cilvēks. Hapilons armijas operācijā netika notverts.

Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte otrdien izsludināja karastāvokli Mindanao reģionā un solīja skarbu atbildi. "Es domāju, ka jums jāmirst, jūs mirsiet," trešdien paziņoja prezidents. "Ja cīnīsieties ar mums, jūs mirsiet. Ja atklāti nepakļausities, jūs mirsiet. Un ja tas nozīmē daudzu cilvēku nāvi, lai tā būtu," sacīja Duterte.

Maravi iedzīvotāji ceturtdien steidza pamest pilsētu, no kuras pienāk satraucošas ziņas. Duterte sacīja, ka kaujinieki notvēruši vietējās policijas priekšnieku, kuram nogriezuši galvu.

Kaujinieki ielauzušies Maravi katoļu katedrālē un sagrābuši gūstā priesteri, trīs baznīcas darbiniekus un desmit apmeklētājus.

Duterte atbalsta miera sarunas ar diviem lielākajiem musulmaņu nemiernieku grupējumiem Filipīnu dienvidos, bet devis rīkojumu armijai iznīcināt mazākos ekstrēmistu grupējumus, kas mēģinājuši sadarboties ar "Daesh".

Zināms, ka vismaz viens no šiem mazākajiem grupējumiem "Maute" piedalījies Maravi sagrābšanā. "Maute" un vēl aptuveni desmit grupējumi zvērējuši uzticību "Daesh" un izveidojuši nestabilu aliansi, par kuras līderi izvēlēts Hapnilons.

Tags

Daesh Filipīnas

Comment Form