'Germanwings' un 'Lufthansa' piloti atsakās lidot ar lidmašīnām 'Airbus A320'
Foto: Пресс-фото

Vācijas aviokompānijas "Germanwings" un tās māteskompānijas "Lufthansa" piloti atsakās lidot ar lidmašīnām "Airbus A320", kas otrdien avarēja Francijas dienvidos, ziņo izdevums "Spiegel".

Kā raksta izdevums, Diseldorfas un Štutgartes lidostās dažas "Germanwings" ekipāžas atsakās lidot ar "Airbus A320". Pēc pasažieru teiktā, Diseldorfas lidostā, kur bija jāierodas aviokatastrofā cietušajai lidmašīnai, daudzas lidmašīnas tā arī nav pacēlušās gaisā. Starp tām ir arī "Germanwings" māteskompānijas "Lufthansa" lidmašīnas.

No Štutgartes lidostas atcelti trīs "Germanwings" reisi. No Diseldorfas nav notikuši reisi uz Madridi, Stokholmu, Londonu un Berlīni.

"Lufthansa" pārstāvis apstiprināja, ka vairākas "Germanwings" ekipāžas tiešām nav varējušas ierasties darbā personīgu iemeslu dēļ. Pēc "Spiegel" versijas, pilotu atteikšanās lidot ir saistīta ar faktu, ka avarējusī lidmašīna iepriekšējā dienā visu dienu nostāvējusi Diseldorfas lidostā tehnisku iemeslu dēļ.

Kā pavēstīja "Lufthansa", lidmašīnai bija bojāts priekšējās šasijas mehānisms. Taču aviokompānija uzsvēra, ka "problēma tika pilnībā novērsta un no vakardienas plkst.10 lidmašīna atkal sāka izpildīt regulāros reisus".

Trešdienas rītā sāksies avārijas vietā atrastās "melnās kastes" atšifrēšana, paziņojis Marseļas reģiona prokurors.

Otrdien Francijas Alpu dienvidos nogāzās Vācijas zemo cenu aviokompānijas "Germanwings" pasažieru lidmašīna "Airbus A320" ar 150 cilvēkiem. Aviokatastrofā izdzīvojušo nav, atzina Francijas transporta valsts sekretārs Alēns Vidalī. Lidmašīna bija ceļā no Spānijas pilsētas Barselonas uz Diseldorfu Vācijā.

Kā paziņoja "Germanwings", lidmašīna astoņas minūtes strauji samazinājusi augstumu, līdz ietriekusies zemē. Pirms sadursmes lidmašīna sākusi bremzēt. Pēc ekspertu teiktā, ir iespējams lidmašīnas salona hermetizācijas zudums, kā arī iespējams, ka piloti gribējuši nosēdināt lidmašīnu tuvējā lidostā.

Katastrofas vietā otrdien atrastas 12 lielas atlūzas, bet fragmenti izmētāti aptuveni desmit hektārus lielā teritorijā. Pēc ekspertu teiktā, tas norāda uz to, ka lidmašīna nav uzsprāgusi gaisā, bet lielā ātrumā ietriekusies kalna nogāzē.

Tags

Barselona Francija Lidmašīnas Lufthansa Spānija Vācija

Comment Form