Hamburgā valdīja bailes un dusmas, vērtē aculieciniece no Latvijas
Foto: Reuters/Scanpix

Nekārtību laikā Hamburgā iedzīvotāju vidū valdīja baiļu un dusmu gaisotne, atklāja latviete, kura dzīvo Hamburgā vairākus gadus, bet lūdza viņas vārdu neminēt.

Viņa pastāstīja, ka pilsētā ir ļoti daudz tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju un situācija ir uzlabojusies, taču bažas raisa šodien notiekošas protesta akcijas pret G20 samitu, kas pulcē daudz cilvēku.

Pēc sievietes stāstītā, pilsētas iedzīvotāji esot dusmīgi, ka netika nodrošināta pietiekama drošība pilsētniekiem, nevis tikai politiķiem, kas piedalās samitā. Viņa pauda neizpratni, kāpēc apkaimē, kur parasti sākas nekārtības, tika ielaisti visi, nevis tikai tie cilvēki, kas tur dzīvo. Viņu izbrīna, ka tika pieļauta šāda situācija, lai arī par riskiem esot bijis zināms.

Sieviete aizvakar esot devusies uz pilsētas centru, un redzētas ainas viņai atgādinājušas kadrus no asa sižeta filmām. Viņa uz ielām redzējusi ļoti daudz policijas mašīnu, daudzas policijas vienības, ūdensmetējus, u.c.

Vienlaikus viņa piebilda, ka esot bijis kāds brīdis, kad likās, ka policisti īsti nav redzami, bet nekārtības notikušas - tika dedzināti bankomāti, velosipēdi, no māju sienām izsisti ķieģeļi. Vardarbības un eskalācijas līmenis auga pa stundām, stāstīja sieviete.

Kā ziņots, Hamburgā, kur notiek G20 samits, sadursmēs ar kreisajiem ekstrēmistiem cietuši vismaz 213 policisti, sestdien paziņojusi Vācijas policija.

Kopumā kopš 22. jūnija, kad sākās policijas operācija kārtības uzturēšanai G20 galotņu sanāksmes laikā, aizturēti 265 cilvēki, pavēstīja policijas pārstāvis.

Naktī uz sestdienu pilsētā turpinājās sadursmes starp policiju un tā dēvētajiem antiglobālizācijas aktīvistiem, kas būvēja barikādes, dauzīja skatlogus, laupīja veikalus, dedzināja automobiļus un uzbruka kārtības sargiem ar kaķenēm un Molotova kokteiļiem.

Source

LETA

Tags

G20 Vācija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form