Irākas prezidents Sadams Huseins ekskluzīvā intervijā ASV telekompānijai CBS noliedza Irākas saistību ar Osamas bin Ladena teroristisko organizāciju un noraidīja iespēju doties trimdā. Vienlaikus viņš noliedza plānus iznīcināt Irākas naftas laukus ASV iebrukuma gadījumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Fragmenti no šīs intervijas tika publicēti otrdien, bet pilnībā to pārraidīs ceturtdien. Trīs stundu garā intervija, kas tika ierakstīta pirmdien Bagdādē, ir pirmā reize, kad Sadams Huseins runāja ar ASV žurnālistu, paziņoja CBS.

"Irākai nekad nav bijuši nekādi sakari ar "Al Qaeda", un es domāju, ka bin Ladens nesen pats vienā no savām runām ir sniedzis atbildi, ka mums ar viņu nav sakara," sacīja Irākas prezidents.

Runājot par minējumiem, ka Sadams kopā ar valdošo eliti varētu doties trimdā, viņš uzsvēra, ka drīzāk mirs, nekā pametīs valsti. "Esmu dzimis šeit, Irākā. Esmu lepns, ka esmu dzimis, bīstoties Dieva, un es mācīju saviem bērniem vēstures vērtību un cilvēka uzskatu vērtību. (..) Tas, kurš izlemj pamest savu nāciju pēc vienalga kura pieprasījuma, nav patiess savos principos. Mēs mirsim šeit. Mēs mirsim šajā valstī, un mēs saglabāsim savu godu," viņš sacīja. "Uzskatu, ka ikviens (..), kurš Sadamam piedāvā patvērumu savā valstī, patiesībā ir persona bez morāles."

Sadams Huseins arī noliedza, ka plānotu uzspridzināt savus naftas laukus un upju dambjus. "Irāka nesadedzinās savu bagātību un neiznīcinās savus dambjus," viņš sacīja.

Pirmdien CBS ziņoja, ka Sadams Huseins ir izteicies, ka viņš negrasās iznīcināt raķetes, kas pēc ANO standartiem ir nelikumīgas, kā arī izaicinājis ASV prezidentu Džordžu Bušu uz televīzijas debatēm. Sadams pavēstīja, ka Irākas "Al Samoud 2" raķetes nepārkāpj ANO ieviesto 150 kilometru rādiusa ierobežojumu un viņš negrasās tās iznīcināt.

ANO ieroču inspektoru vadītājs Hanss Blikss ir nosūtījis Irākas valdībai vēstuli, pieprasot iznīcināt raķetes līdz 1.martam.

Sadams intervijā arī paziņoja, ka vēlētos piedalīties debatēs, kādas tiek rīkotas ASV prezidenta kandidātiem, ar Bušu par iespējamo karu starp abām valstīm. Debates varētu notikt tiešraidē kādā starptautiskā televīzijā vai radio, piebilda Sadams.

Viņš sacīja, ka neuzskata amerikāņu tautu par savu ienaidnieci un aicināja uz dialogu, lai izvairītos no kara.

Vairāk fragmentu no šīs intervijas ASV sāks pārraidīt no pulksten 13 pēc Latvijas laika, bet pilnā apmērā to pārraidīs pulksten 4.00 ceturtdien, jo Irākas valdība tam beidzot devusi piekrišanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form