Igaunija veicinās pašlaik ārvalstīs strādājošo zinātnieku atgriešanos mājās un ārvalstu zinātnieku došanos strādāt uz Igauniju ar vērienīgās Eiropas Molekulārās Bioloģijas organizācijas (EMBO) programmas palīdzību, ziņo ETV24.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
EMBO Stratēģiskās attīstības finansējuma programma vērsta uz molekulārajiem biologiem ar doktora grādu, kuri ārvalstīs strādājuši vismaz divus gadus, pavēstīja Igaunijas Izglītības un zinātnes ministrija.

Programma nodrošina augsta līmeņa zinātniekus ar iespēju izveidot pašiem savas laboratorijas valstīs, kas iesaistījušās minētajā programmā - Igaunijā, Čehijā, Polijā, Horvātijā, Turcijā un Portugālē.

Konkursa kārtā atlasītajiem zinātniekiem trīs līdz piecu gadu garumā ik gadu tiks piešķirts 50 000 eiro (35 140 latu) finansējums. Programmu finansē tajā iesaistītās dalībvalstis, bet Igaunijai būs jāmaksā tikai par šajā valstī dzīvojošajiem zinātniekiem.

Igaunijā programmas realizāciju pārraudzīs Igaunijas zinātnes fonds.

Piedalīšanās programmā Igaunijai dod iespēju noteikt valstī iebraucošo zinātnieku īpatsvaru - gan to, kuri atgriežas mājās, gan to, kuri Igaunijā ierodas strādāt no citām valstīm.

Pieteikšanās termiņš dalībai programmā ir 15.jūlijs.

Pagājušogad programmas ietvaros tika izvēlēts jaunais zinātnieks Marts Logs, kurš atgriezās Tallinas universitātes tehnoloģiju institūtā no Kalifornijas universitātes.

Kā jaunais zinātnieks viņš saņēma finansējumu neatkarīgas pētījumu laboratorijas izveidei.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form