Igaunija pērn atvēlējusi humānajai palīdzībai 3,7 miljonus eiro
Foto: Shutterstock

Igaunija 2016.gadā humānajai palīdzībai atvēlējusi 3,7 miljonus eiro, kas ir aptuveni desmitā daļa no attīstības palīdzībai piešķirtās summas, liecina Igaunijas Ārlietu ministrijas ceturtdien publiskotais pārskats.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Igaunija 2016.gadā attīstības palīdzībai piešķīra 40,3 miljonus eiro, no kuriem humānā palīdzība veidoja 9,2%.

Lielākā daļa naudas, ko Igaunija atvēlēja humānajai palīdzībai, novirzīta Ukrainas un Sīrijas konfliktu seku mazināšanai. Šiem mērķiem atvēlēti attiecīgi 1,2 miljoni un 0,9 miljoni eiro.

Ukrainā tika atbalstīti nevalstisko organizāciju "Eesti Pagulasabi", "Mondo" un Ukrainas Kultūras centra projekti, kā arī sniegts atbalsts ar starptautisko palīdzības organizāciju starpniecību.

Sadarbojoties ar ANO Bērnu fondu (UNICEF), ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR), Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju (ICRC) un Pasaules pārtikas programmu (WFP), Igaunija sniedza humāno palīdzību sīriešu bēgļiem Sīrijas kaimiņvalstīs Jordānijā, Libānā un Turcijā.

Igaunija pagājušajā gadā arī iesaistījās ilgstošos divpusējos palīdzības projektos izglītības jomā, psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanā konfliktu upuriem un ūdens infrastruktūras projektos Jordānijā un Turcijā.

Plānots, ka projekts Jordānijā ilgs 11 mēnešus, bet projekts Turcijā - 21 mēnesi.

Igaunija turpināja atbalstīt arī ANO Palestīniešu palīdzības aģentūru (UNRWA), lai atvieglotu iedzīvotāju stāvokli Gazas joslā, un sniedza atbalstu Libānai.

Igaunija atbalstīja arī dabas katastrofu seku likvidāciju Haiti, nosūtot turp savus glābšanas dienestu ekspertus, kā arī sniedza atbalstu Fidži, Ekvadorai un Dienvidāfrikas valstīm, ko piemeklējis sausums. Humānā palīdzība tika nosūtīta arī Serbijai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ANO Igaunija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form