Ķīnas komunistiskās valdība rezervējusi sev tiesības uz galavārdu tibetiešu budistu garīgā līdera Dalailamas reinkarnācijas izraudzīšanā, vēsta Ķīnas oficiālie mediji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bez reliģiskajiem rituāliem un vēsturiskajām paražām pastāv arī ļoti nopietns priekšnosacījums Dalailamas reinkarnācijai, un tas ir centrālās valdības apstiprinājums," Ķīnas oficiālajai aģentūrai "Siņhua" paziņoja vadošs Tibetas Autonomā apgabala valdības priekšsēdētājs Cjangba Pudogs.

Viņš norādīja, ka Ķīnas valsts Reliģisko lietu komiteja 2007. gadā izdeva noteikumus, kas par obligātu nosaka valdības apstiprinājumu visām Dzīvo Budu vai lamu reinkarnācijām.

Saskaņā ar Tibetas budistu tradīcijām pēc katra lamas nāves tiek meklēts viņa pēctecis - zēns, kurā atdzimusi mirušā garīdznieka dvēsele.

Trimdā Indijā dzīvojošais tibetiešu garīgais līderis Dalailama jau pirms vairākiem gadiem ir paziņojis, ka viņš neatdzims Tibetā vai jebkurā citā ķīniešu kontrolētajā teritorijā.

Ja Tibeta nebūs brīva, kad viņš nomirs, Dalailamas reinkarnācija piedzims kādā brīvā valstī, pavēstīja 73 gadus vecais tibetiešu garīgais līderis.

14.Dalailama Tenzins Gjaco aizbēga no Tibetas uz Indiju 1959.gadā, kad Ķīnas karaspēks apspieda tibetiešu sacelšanos.

Dalailamas paziņojums Ķīnai atņēmis iespēju kādu dienu ieņemt kādu lomu nākamā Dalailamas noteikšanā.

Tas ir īpaši svarīgi tādēļ, ka Ķīna 1995. gadā ieslodzīja Dalailamas atzīto tibetiešu otrā augstākā garīgā līdera Pančenlamas reinkarnāciju.

Par Dalailamas izraudzītā zēna Geduna Čekji Njimas likteni kopš 1995. gada nekas nav zināms. Domājams, viņš kopā ar savu ģimeni tiek turēts sava veida mājas arestā. Turpretī Ķīnas izvēlētais zēns Gjancains Norbu kopš tā laika tiek audzināts Pekinā, kur saņem ne tikai reliģisko, bet arī politisko izglītību.

Tibetas budisti neuzskata Ķīnas izvēlēto Pančenlamu par īsto sava priekšteča pārmiesojumu, taču Pekina Tibetas reliģisko dzīvi cenšas stingri uzraudzīt, un daudzi mūki, kas atklāti pauduši savu viedokli šajā jautājumā, nonākuši ieslodzījumā.

Pančenlama ir ļoti svarīgs tibetiešu budismā, jo viņš parasti vada tibetiešu garīgā līdera Dalailamas nākamās reinkarnācijas meklēšanu, kā arī jaunā Dalailamas izglītošanu.

"Paklausīgs" Pančenlamu dotu Ķīnai iespēju pasludināt savu tibetiešu augstākā līdera reinkarnāciju pēc 14.Dalailamas nāves.

Atbilstoši tibetiešu budisma tradīcijai viņu garīgais līderis Dalailama pirms savas nāves izsaka minējumus par savu iespējamo atdzimšanas vietu un citas pazīmes.

Pēc Dalailamas nāves augstāko tibetiešu valdības un garīdzniecības amatpersonu galvenais uzdevums, vadoties pēc vīzijām un dažādām pazīmēm, ir atrast zēnu, kurā ir atdzimis Dalailama - Līdzjūtības Buda.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form