Lielbritānija mēģinās apvienot Sīrijas bruņoto opozīciju
Foto: AFP/Scanpix

Lielbritānijas valdība, lai mēģinātu apvienot opozīciju, nodibinās oficiālus kontaktus ar Sīrijas nemiernieku grupējumiem, kuri cīnās pret prezidenta Bašara al Asada režīmu. Vizītes laikā Jordānijā to paziņojis Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons, vēsta raidsabiedrība BBC.

Lielbritānijas valdības pārstāvji ar nemiernieku līderiem tikšoties Jordānijā un Turcijā. Pārrunu mērķis būs radīt vienotu un atbildīgu opozīciju, ar kuru varētu veidot turpmākas attiecības.

Ar nemierniekiem tiksies Lielbritānijas Ārlietu ministrijas arābu valstu speciālists Džons Vilks, kurš atbild par sekošanu Sīrijas notikumiem. Kamerons arī solīja piešķirt nemilitāru palīdzību nemierniekiem, norādot, ka pašreizējā posmā Lielbritānija neplāno piegādāt ieročus vai apmācīt dumpiniekus.

Jau vēstīts, ka Kamerons otrdien paziņoja, ka atbalstītu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada drošu aizbraukšanu no Sīrijas, ja tas tiktu pieprasīts, lai izbeigtu asinsizliešanu valstī.

 Sīrijas konflikts turpinās kopš 2011. gada marta. Tautas sacelšanās pret valdošos iekārtu pāraugusi bruņotā nemiernieku un prezidenta Bašara al Asada režīma cīņā. Saskaņā ar ANO datiem, konfliktā gājuši bojā jau vairāk nekā 20 000 cilvēku, pārsvarā civiliedzīvotāji.

Kopš sacelšanās sākuma ANO Drošības padome ir mēģinājusi atrast veidus, kā atrisināt konfliktu. Tomēr pieņemt stingras sankcijas pret Asada režīmu Drošības padomei tā arī nav izdevies, jo jau trīs reizes ANO rezolūcijasSīrijas jautājumos bloķēja Krievija un Ķīna. Pēc sava piedāvātā miera plāna izgāšanās, kurš paredzēja vardarbības pārtraukšanu un sarunu sākšanu starp opozīciju un valdību, savu amatu pameta  ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Sīrijas jautājumos Kofi Annans.

Tags

Deivids Kamerons Sīrija

Comment Form