Lielbritānijas parlamenta spīkers piekrīt trešā balsojuma rīkošanai par 'Brexit' vienošanos
Foto: AP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas spīkers Džons Berkovs ceturtdien piekritis valdības iecerētā trešā balsojuma sarīkošanai par premjerministres Terēzas Mejas panākto "Brexit" vienošanos.

"Lēmumprojekts ir jauns, būtiski atšķirīgs," uzrunājot deputātus atzina Berkovs.

Kā ziņots, valdība iecerējusi balsojumu sarīkot jau piektdien.

Balsojums notiks par tiesiski saistošo vienošanos, ko Meja panākusi ar Briseli, bet ne par pavadošo politisko deklarāciju par nākotnes attiecībām.

Iepriekš Berkovs bija norādījis, ka valdība nevar pieprasīt trešo balsojumu par parlamenta jau divkārt noraidīto vienošanos, ja tajā netiek izdarīti būtiski grozījumi.

Piektdiena, 29.marts, ir datums, kad sākumā bija paredzēta Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Jau vēstīts, ka Meja, trešdien tiekoties ar Konservatīvās partijas deputātiem, solīja atkāpties no amata tiklīdz tiks apstiprināta "Brexit" vienošanās.

ES līderi pagājušajā nedēļā samitā piekrita "Brexit" pagarinājumam, tam nosakot divus termiņus.

Viens no termiņiem ir 22.maijs - šajā datumā Lielbritānija no ES varētu izstāties gadījumā, ja šonedēļ Lielbritānijas parlaments nobalsos par izstāšanās vienošanos.

Savukārt gadījumā, ja parlaments tomēr nenobalsos par vienošanos, tad tai 12.aprīlī nāksies izstāties bez vienošanās vai lūgt vēl vienu "Brexit" pagarinājumu.

"Brexit" atlikšana uz ilgāku laiku nozīmētu, ka Lielbritānijai jāpiedalās maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Parlamenta apakšpalātas priekšsēdētāja Andrea Līdsoma sacīja, ka balsošana piektdien par "Brexit" vienošanos būs saskaņā ar ES samita lēmumiem, kas ļauj atlikt "Brexit" līdz 22. maijam.

"Es aicinu visus deputātus atbalstīt un nodrošināt, ka mēs izstājamies no ES 22. maijā, dodot cilvēkiem un uzņēmumiem noteiktību, kas tiem nepieciešama," aicināja Līdsoma.

Viņa norādīja, ka piedāvājums par izstāšanos 22. maijā ir spēkā, ja vienošanās tiek apstiprināta piektdien līdz pulksten 23 (sestdien pulksten vieniem pēc Latvijas laika).

Taču šis balsojums neļaus parlamentam ratificēt "Brexit" vienošanos, jo tas atļauts tikai pēc nobalsošanas par vienošanos un politisko deklarāciju, kas pavada vienošanos. Tas nozīmē, ka parlamentā būs nepieciešami vēl citi balsojumi.

Lielbritānijas parlamenta deputāti pirmdien nobalsoja par kontroles pārņemšanu pār "Brexit" turpmākās stratēģijas noteikšanu, lai gan likumdevēju starpā joprojām valda šķietami nepārvaramas domstarpības par to, kā būtu īstenojama izstāšanās no Eiropas Savienības, par ko 2016.gada referendumā nobalsoja 52% britu.

Trešdien parlaments balsoja par alternatīvām Mejas panāktajam "Brexit" līgumam, bet visi astoņi priekšlikumi tika noraidīti.

Source

LETA

Tags

Brexit Eiropas Savienība Lielbritānija Piektdiena Terēza Meja
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form