Plāksteris, dezinfekcijas līdzeklis, brūču ziede – ārzemju braucienos pirmās nepieciešamības ārstnieciskie līdzekļi mazāku problēmu gadījumā var aiztaupīt pat ārsta apmeklējumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Stipras galvassāpes vai caureja var pamatīgi izbojāt atvaļinājumu. Ja nevēlaties meklēt tuvāko aptieku, tad mēģināt ar "rokām un kājām" saprasties ar aptiekāru un censties uzminēt zāļu anotācijas saturu, līdzi ieteicams ņemt labi izšķirotu ceļojumu aptieciņu. Tās saturs atšķiras atkarībā no brauciena galamērķa, ilguma un tā izpausmes. Tomēr pamatlietām jebkurā gadījumā vajadzētu būt līdzi.

Plāksteri

Plāksteris ir lieta, no kā noteikti nevajadzētu atteikties. Ieteicams līdzi ņemt dažāda izmēra plāksterus, vēlams arī plāksteris rullītī. Papildus tam, it sevišķi vasaras sezonā vērts iegādāties ūdens izturīgus plāksterus, tie izturēs pat stiprākas svīšanas gadījumā. Prātīgi ir ņemt līdzi arī kompreses un elastiskās saites.

Dezinfekcijas līdzekļi

Dezinfekcijas līdzekļa nekādā gadījumā nedrīkst trūkt. Siltākās zemēs pat mazākais ievainojums nekavējoties jāapstrādā, lai nerastos infekcija. Piemērots ir 70% alkohols, jods un citi līdzekļi. Noderīgi darbarīki ir pincete skabargu, šķembu vai ērču izņemšanai, kā arī šķēres. Lidojot jāatceras, ka tām nav vietas rokas bagāžā.

Medikamenti

Medikamentu izvēlē jāņem vērā, ka vēlams izmantot tradicionālo sūdzību gadījumos lietojamos ārstniecības līdzekļus, kurus labi paciešat. Noteikti pārliecinieties, lai nebūtu beidzies medikamentu derīguma termiņš. Galvas, zobu sāpju un temperatūras gadījumā vēlams lietot pretsāpju līdzekļus, piemērots ir paracetamols un ibuprofēns.

Ziedes

Ja brūce pēc apstrādes ar dezinfekcijas līdzekli tomēr iekaist, noderēs ziede brūču dziedēšanai. Ja nodarbojaties ar sportu, vēlama arī traumām paredzēta ziede. Gels ar atvēsinošu efektu noderēs saules apdegumu un odu kodumu apstrādei. Protams, pret saules apdegumiem vislabāk noder iedeguma krēms ar augstu aizsardzības faktoru. Nedēļā uz cilvēku jārēķinās ar 250 mililitriem krēma.

Līdzekļi vēdergraižu ārstēšanai

Nepierasts ēdiens nereti var izsaukt vēdergraizes vai pat caureju. Tas ir nepatīkami, bet pēc divām trīs dienām visam vajadzētu atgriezties normas robežās. Tomēr šķidrums un sāļi, kas šai laikā tiek pazaudēti, organismā ir jāatjauno, lai asinsrite netiktu lieki noslogota. Sevišķi svarīgi tas ir bērniem, vecāka gada gājuma cilvēkiem un grūtniecēm.

Ne mazāk nepatīkami ir aizcietējumi. Šeit līdzēs šķiedrvielām bagāts uzturs, šķidruma uzņemšana lielos daudzumos, kā arī fiziskās aktivitātes. Ja nepieciešams, var izmantot arī speciālos medikamentus.

Individuāli nepieciešami medikamenti

Ceļojumu aptieciņu var papildināt ar deguna aerosolu vai ausu pilieniem, it sevišķi ceļojot ar lidmašīnu vai uzturoties telpās ar aklimatizētu gaisu. Individuāli var tikt pievienoti atsevišķi citi preparāti. Ja ciešat no alerģijas, acu niezes, nelabuma, sēnīšu infekcijas vai mēdz uzmesties aukstumpumpas, vēlams nodrošināties ar attiecīgiem medikamentiem.

Regulāri lietojamie medikamenti jāņem līdzi pietiekošā daudzumā, kā arī tiem jābūt oriģināliepakojumā un kopā ar anotāciju, tādējādi nepieciešamības gadījumā būs iespējams iegādāties jaunu iepakojumu.

Uzglabāšana

Visi medikamenti jāuzglabā vēsā un sausā vietā. Vēsumu uzturoša soma gan nepieciešama tikai īpašos gadījumos, piemēram, insulīnam. Daļu medikamentu iepakojiet nododamajā bagāžā, otru daļu rokas bagāžā, lai, ja gadījumā kas, viss neiet zudībā.

Aprūpe uz vietas

Pat vislabāk sagatavotā ceļojumu aptieciņa nopietnos gadījumos nespēs aizstāt mediķus. Tā noder tikai vieglu veselības traucējumu un niecīgu traumu gadījumos. Tamdēļ, pirms došanās ceļojumā, vērts noskaidrot par veselības aprūpes iespējām jūsu ceļojuma galamērķī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form