Lietuvā prokurors trim bijušajiem omoniešiem par Medininku slaktiņu prasa mūža ieslodzījumu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Lietuvas Ģenerālprokuratūra lūdz piespriest mūža ieslodzījumu trim bijušajiem specvienības OMON dalībniekiem Andrejam Laktionovam, Česlavam Mliņņikam un Aleksandram Rižovam par noziegumiem pret cilvēci saistībā ar Lietuvas amatpersonu slepkavību Medininku kontrolpunktā 1991. gadā.

"Sods ierosināts atbilstoši nozieguma smagumam, tā raksturam un nogalināto skaitam," paziņoja prokurors Sauļus Versecks.

Neviens no apsūdzētajiem piektdien tiesas sēdē klātienē neatradās. Krievija šajā lietā ir atteikusies sadarboties ar Lietuvu un neizdod savus pilsoņus, kas tajā apsūdzēti, tādēļ viņi tiek tiesāti aizmuguriski.

Versecks sacīja, ka bijušais Rīgas omonietis Mliņņiks deva rīkojumu uzbrukt robežkontroles punktam uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas, bet Laktionovs un Rižovs šo rīkojumu izpildīja.

Nākamā tiesas sēde lietā paredzēta 14. septembrī, kad izteiksies valsts ieceltie apsūdzēto advokāti.

Tiesā lieta tiek izskatīta kopš 2013. gada decembra.

Šī ir otrā prāva Lietuvā saistībā ar Medininku slaktiņu. 2011. gada pavasarī mūža ieslodzījums tika piespriests bijušajam Rīgas omonietim Latvijas pilsonim Konstantīnam Mihailovam (Ņikuļinam).

1991. gada 31. jūlijā OMON kaujinieki Medininku kontrolpunktā uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas nošāva septiņus Lietuvas muitas darbiniekus un policistus, bet viens tika smagi ievainots, taču izdzīvoja. Omoniešu uzbrukumā tika nogalināti Lietuvas Policijas departamenta ātrās reaģēšanas vienības "Aras" policisti Mindaugs Balavaks un Aļģimants Jozaks, Policijas departamenta ceļu policijas darbinieki Jozs Janonis un Aļģirds Kazlausks, Muitas departamenta Viļņas muitnīcas inspektori Antans Musteiķis un Stanislavs Orlavičs. Uzbrukumā tika smagi ievainots un 2.augustā nomira Viļņas muitnīcas inspektors Ričards Rabavičs. Izdzīvoja tikai smagi ievainotais muitnieks Toms Šerns.

Tags

Krievija Lietuva OMON

Comment Form