Lietuvas rietumos Kretingas rajonā sākta Vīdmantu vēja elektrostacijas celtniecība, par kuru tika diskutēts pusotru gadu. Jāpiebilst, ka šā projekta iniciatore bija Kaišadores bīskapija, kurai Magdeburgas bīskapija Vācijā uzdāvinājusi nepieciešamās iekārtas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Sākotnēji vēja spēkstaciju bija plānots celt Kopgales zemesragā, taču vides speciālisti iebilda, ka šāds objekts ļoti neiederētos Kuršu kāpu neskartajā ainavā. Eksperti piedāvāja Vīdmantus, kas atrodas pašā vējainākajā Lietuvas vietā - klajos laukos starp Kretingu un Palangu.

Pret šādu vietas izvēli neiebilda nedz Vides aizsardzības, nedz Saimniecības ministrija.

Kompleksa celtniecībai iegādāts aptuveni 0,3 hektāru zemesgabals. Vācijā ražotā ģeneratora jauda ir 600 kilovati, torņa augstums būs 78 metri un rotora diametrs - 44 metri. Lai tas darbotos ar pilnu jaudu, vēja ātrumam jābūt vismaz 12 m/s. Gada laikā vēja ģenerators varētu saražot 1400 megavatus elektroenerģijas.

Projekts izmaksās dažus miljonus litu, bet precīza summa netiek minēta. Paredzams, ka tas atmaksāsies 12-15 gadu laikā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form