Eiropas Savienība (ES) piešķīrusi Lietuvai 55 miljonus litu (31,24 miljonus latu) Ignalinas atomelektrostacijas (AES) slēgšanai, otrdien paziņoja Lietuvas Finansu ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lietuvas finansu ministre Daļa Grībauskaite un Eiropas Komisijas (EK) delegācijas Lietuvā vadītājs vēstnieks Maikls Greiems otrdien parakstīja finansu memorandu par īpašu palīdzību Ignalinas AES slēgšanas procesā un no AES ekspluatācijas pārtraukšanas izrietošu pasākumu programmu.

Īpašā programma izstrādāta, lai palīdzētu Lietuvai sakārtot enerģētikas sektoru, gatavojoties iestājai ES.

No kopējās summas, ko Lietuvai piešķirs no EK budžeta, 54 miljonus eiro (30,6 miljonus latu) ieskaitīs īpašā AES slēgšanas fondā, bet vienu miljonu eiro (570 tūkstošus latu) atvēlēs Lietuvas Kodoldrošības inspektorāta institucionālās kapacitātes celšanai.

Finansu ministre pateikusies EK par atbalstu un uzsvērusi šādas palīdzības būtisko nozīmi Ingalinas AES slēgšanā un Lietuvas energosektora pārstrukturizācijā, teikts Finansu ministrijas paziņojumā.

Lietuva ir nolēmusi slēgt pirmo no diviem Ignalinas AES Černobiļas tipa reaktoriem līdz 2005.gadam. ES cenšas panākt, lai otru reaktoru slēgtu līdz 2009.gadam.

Ignalinas AES saražo aptuveni 70 procentus no visas Lietuvas elektroenerģijas.

Starptautiskie donori Lietuvai līdz šim piešķīruši aptuveni 200 miljonus eiro (113,6 miljonus latu) AES pirmā energobloka slēgšanai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form