Lietuvas tiesa atbrīvo žurnālista Liņģa slepkavu
Foto: stock.xchng

Noziedzīgā grupējuma "Viļņas brigāde" loceklis un žurnālista Vīta Liņģa slepkava Igors Ahremovs otrdien tika nosacīti atbrīvots.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viļņas apgabala tiesa, apmierinot Ahremova apelāciju, atcēla Lietuvas galvaspilsētas trešā rajona tiesas 2.marta spriedumu, ar kuru tika noraidīts Viļņas labošanas nama ieteikums slepkavu nosacīti atbrīvot.

Zemākā instance bija atzinusi, ka Ahremova atbrīvošana būtu pretrunā ar taisnīguma principu, jo viņš notiesāts par trim ārkārtīgi bīstamiem noziegumiem.

Tomēr Viļņas apgabala tiesa lēma, ka Ahremovs, kuru tiesneši atzinuši par "draudzīgu un pieklājīgu", ir atbrīvojams par labu uzvedību.

Tiesa arī pieskaitīja slepkavu pie zemākā riska grupas.

Viļņas apgabala tiesas spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams. Tas stājās spēkā nekavējoties.

Žurnālists Vīts Liņģis, viens no laikraksta "Respublika" dibinātājiem un galvenā redaktora vietnieks, kas rakstīja par noziedzīgo struktūru darbību, tika nošauts 1993.gada oktobrī pie savām mājām. 1993.gadā Lietuvā nodibināta ikgadējā Vīta Liņģa prēmija principiālākajam žurnālistam, kas raksta par tiesībsargāšanas tematiku.

Par Liņģa slepkavības organizēšanu "Viļņas brigādes" vadonim Borisam Dekanidzem tika izpildīts nāvessods. Slepkavības izpildītājam Ahremovam, kas noziedzīgajā pasaulē bija pazīstams ar iesauku Ahrems, sākotnēji tika piespriests mūža ieslodzījums, ko Lietuvas Augstākā tiesa vēlāk aizstāja ar 25 gadu cietumsodu.

Ahremovam piespriestā cietumsoda termiņš būtu beidzies 2018.gadā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form