'Lufthansa' stjuartu streika dēļ trešdien atcelts 21 avioreiss
Foto: Publicitātes foto

Vācijas lidsabiedrība "Lufthansa" otrdien notikušā stjuartu streika dēļ trešdien atcēlusi 21 avioreisu, atsaucoties uz kompānijas ziņoto, vēsta aģentūra "France Presse".

Atceltie reisi pārsvarā ir no Frankfurtes pie Mainas un Minhenes lidostām. Zināms, ka vēl ceturtdien būs atcelti vismaz divi reisi.

Jau vēstīts, ka stjuartu streika dēļ Berlīnes, Frankfurtes pie Mainas un Minhenes lidostās otrdien lidsabiedrība bija spiesta atcelt 300 lidojumus. Tika paredzēts, ka Streiks var paralizēt Vācijas aviosatiksmi vairāk nekā uz 12 stundām, jo neizlidojošo reisu dēļ lidostās var nepietikt vietas ielidojošajiem lidaparātiem, tāpēc reisi varētu kavēties vēl līdz trešdienas vakaram.

Arodbiedrība "UFO", kura rīko protestu, sola sākt beztermiņa streikus, ja kompānijas vadība nepalielinās stjuartu algas.

"Lufthansa" stjuarti piektdien jau streikoja Frankfurtes pie Mainas lidostā.

Streikojošie cer panākt savu algu palielinājumu par pieciem procentiem. Līdzšinējās sarunās starp arodbiedrību "Ufo" un darba devēju algas palielinājums 19 000 darbinieku nav panākts.

Turpinoties globālajai parādu krīzei, kompānija "Lufthansa" plāno samazināt ieguldījumus un atlaist 3500 darbinieku. Trīs gadu laikā kompānija grib ietaupīt 1,5 miljardus eiro (840 miljoni latu).

Tags

Lufthansa Vācija

Comment Form