Par Somijas premjerministru ievēlēts Anti Rinne
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Somijā par premjerministru ceturtdien ievēlēts sociāldemokrātu līderis Anti Rinne un jaunās valdības ministri nodevuši amatu zvērestus.

Balsojumā parlamentā Rinne tika ievēlēts premjerministra amatā ar 111 balsīm pret 74. Balsojumā nepiedalījās 14 deputāti.

"Es esmu mazliet noguris, bet laimīgs," pēc balsojuma sacīja jaunais premjers, piebilstot, ka piecu partiju koalīcija ir gatava sākt darbu.

14. aprīlī notikušajās Somijas parlamenta vēlēšanās sociāldemokrāti izcīnīja lielāko mandātu skaitu - 40 no parlamenta 200 mandātiem, par sešām vietām palielinot līdzšinējo pārstāvniecību.

Tā kā sociāldemokrātiem ir lielākā frakcija parlamentā, viņiem pirmajiem tika uzticēta iespēja izveidot valdību.

Koalīciju veido sociāldemokrāti, līdzšinējā premjerministra Juhas Sipiles pārstāvētā Centra partija, "zaļie", Kreiso alianse un Zviedru tautas partija.

Sipile atkāpās no Centra partijas vadības pēc partijas sliktā rezultāta parlamenta vēlēšanās. Sipile jaunajā valdībā nestrādās, bet turpinās darbu parlamentā kā deputāts.

Taču, neskatoties uz nepārliecinošo sniegumu vēlēšanās, Centra partijai izdevies iegūt vairākus nozīmīgus amatus, tostarp finanšu ministra un aizsardzības ministra posteņus, kurus ieņem Mika Lintile un Anti Kaikonens.

Ārlietu ministra amatu ieguvis bijušais ANO sūtnis un "zaļo" līderis Peka Hāvisto, kurš divreiz kandidējis uz prezidenta amatu un abas reizes zaudējis Sauli Nīnisto.

Parlamenta spīkera amatā ievēlēts bijušais premjerministrs Mati Vanhanens, kurš agrāk vadīja Centra partiju.

Source

LETA

Tags

Somija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form