Parīzes uzbrucējs dzimis Krievijas Čečenijas republikā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Vīrietis, kurš sestdien Parīzē ar nazi nogalināja vienu cilvēku un četrus ievainoja, dzimis 1997.gadā Krievijas Čečenijas republikā, bet viņam bijusi Francijas pilsonība, paziņojušas Francijas amatpersonas.

Vīrietis iepriekš nav bijis tiesāts vai aizturēts, taču atradies iespējamo ekstrēmistu sarakstā. Uzbrucēja vecāki ir aizturēti un tiek nopratināti, atklāja amatpersonas. Jau vēstīts, ka uzbrukums notika Parīzes 2. rajonā netālu no pilsētas galvenās operas. Uzbrucēju policija nošāva.

Aculiecinieki ziņoja, ka uzbrucējs kliedzis "Allahu akbar", un policija izmeklē notikušo kā teroraktu. Atbildību par uzbrukumu uzņēmies teroristu grupējums "Daesh" ("Islāma valsts"), bet policija vēl nav noskaidrojusi, vai pastāv tieša saistība starp uzbrucēju un grupējumu.

"Daesh" nereti uzņemas atbildību par tās inspirētiem uzbrukumiem neatkarīgi no tā, vai grupējumam bijusi tieša saistība ar uzbrucēju. Amatpersonas ziņoja, ka uzbrucējs savus upurus nav pazinis. Policija atklāja, ka pie uzbrucēja nav atrasti identifikācijas dokumenti, bet viņš identificēts, pateicoties DNS paraugu pārbaudei.

Vīrietis bijis iekļauts sarakstā ar cilvēkiem, ko policija tur aizdomās par radikāliem uzskatiem un uzskata par potenciālo risku drošībai, ziņu aģentūrai AFP atklāja kāds izmeklēšanai tuvu stāvošs avots. Šajā sarakstā iekļauti tūkstošiem cilvēku.

Vairāki no sarakstā iekļautajiem bijuši iesaistīti teroristu uzbrukumos Francijā pēdējos trijos gados. Sarakstā iekļauti visi cilvēki, kas tiek turēti aizdomās par radikāliem uzskatiem, tostarp bīstami reliģiskie ekstrēmisti, bet arī galēji labēji un galēji kreisie aktīvisti.

Tags

Čečenija Francija Islāma valsts Krievija Parīze Vīrietis

Comment Form