Pasaules Banka piektdien mudināja tā sauktās vecās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis neizmantot recesijas apkarošanai paredzētos pasākumus kā rīku, lai kaimiņvalstis izslēgtu no sava tirgus, norādot, ka šāda rīcība ekonomisko progresu var atbīdīt par 20 gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Austrumeiropa šajos grūtajos laikos ir cietusi jo sevišķi smagi," prezentējot Pasaules Bankas jauno dalībvalstu (ES10) Regulāro ekonomikas pārskatu, sacīja bankas galvenais ekonomists šajā reģionā Indermits Gils.

"Pievienojoties ES, ES10 valstis uzņēmās atvērtības un integrācijas saistības globālajā ekonomikā. Šis ceļš ir nesis ienākumus, stimulējot ekonomisko izaugsmi un samazinot nabadzību," norādīja Gils. "Ja valstis pievērsīsies protekcionismam, tad attīstības valstīm būs grūti nosargāt šos ieguvumus."

Viņš uzsver, ka veco dalībvalstu (ES15) valdībām vajadzētu atturēties no kārdinājuma izmantot protekcionismu, maskējot to kā recesijas novēršanas plānu.

"Ekonomikas krīzes laikā protekcionisms var būt vislielākais drauds ekonomikas atlabšanai," piebilda Gils.

ES10 iekļautas valstis, kas ES pievienojās 2004.gadā - Čehija, Igaunija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Polija, Slovākija, Slovēnija - un 2007.gadā par dalībvalstīm kļuvušās Bulgārija un Rumānija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form