Ķīnas galvaspilsētas Pekinas iedzīvotāju skaitu ir plānots ierobežot, lai tas 2020. gadā nepārsniegtu 23 miljonus, vēsta Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra "Sjiņhua", atsaucoties uz amatpersonu teikto divās ikgadējās sanāksmēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par šiem plāniem tika paziņots Pekinas Tautas kongresa (vietējās likumdošanas institūcijas) un Ķīnas Tautas politiski konsultatīvās konferences Pekinas municipalitātes komitejas sanāksmēs.

Tuvāko piecu gadu laikā Pekinas municipalitāte turpinās iedzīvotāju pārvietošanu no centra uz priekšpilsētu rajoniem, sacīja mērs Vans Aņšuņs. Pastāvīgo iedzīvotāju skaits centra rajonos samazināsies par 15% salīdzinājumā ar 2014. gadu.

Iedzīvotāju skaita griesti ir noteikti, ņemot vērā ūdens un citu resursu maksimālo pieejamību.

Pekinas iedzīvotāju skaita pieaugums pēdējos gados ir palēninājies, pateicoties pilsētas funkciju noregulēšanai un attiecīgo uzņēmumu pārvietošanai. Pēdējos piecos gados Pekinas iedzīvotāju skaits ir audzis par vidēji 2% gadā, bet pirms tam – par vidēji 5% gadā.

2015. gadā Pekinā bija 21,7 miljoni pastāvīgo iedzīvotāju. Šogad tās iedzīvotāju skaitu ir plānots ierobežot līdz 22 miljoniem.

Cilvēku pieplūdumu Pekinā no visas valsts veicina galvaspilsētas priekšrocības ekonomikas, kultūras, izglītības, medicīnas un citās jomās. Tas pastiprina spiedienu uz vietējiem resursiem un saasina satiksmes sastrēgumu un vides problēmas.

Šogad no Pekinas uz tās apkārtni tiks pārceltas apmēram 300 kompānijas, galvenokārt rūpniecības uzņēmumi. Nākamajos piecos gados lielās loģistikas bāzes un vairumtirdzniecības tirgi tiks pārcelti no Pekinas 4. apvedceļa iekšienes uz citiem rajoniem.

Tiks veikti arī pasākumi demogrāfiskā spiediena mazināšanai uz Pekinas centra rajoniem. Sjičenas rajona iedzīvotāju skaits šogad tiks samazināts par 3%, bet Dunčenas rajona iedzīvotāju skaitu paredzēts ierobežot, pārceļot citur slimnīcas un samazinot jaunu audzēkņu skaitu tehniskajās skolās.

Tiks turpināta arī Pekinas municipalitātes institūciju pārvietošana no centra uz austrumu priekšpilsētu Tundžou.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ķīna Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form