Kopā ar Berlīnes mūri, kura krišanas 20. gadadiena tika atzīmēta 9. novembri, uzmanības lokā nokļūst arī citi pasaulē pazīstami mūri un sienas.

Lielais Ķīnas mūris stiepjas 8800 kilometru garumā un kādreiz kalpoja par Ķīnas robežu. Daļu mūra sāka būvēt jau 5. gadsimtā pirms mūsu ēras, kad tā funkcija bija sargāt Ķīnas teritorijas no klejojošām ciltīm.

Kremļa siena ir vairāk nekā divus kilometrus gara. Tā ir būvēta no sarkaniem ķieģeļiem un lepojas ar aptuveni 100 tornīšiem.

Raudu mūris Jeruzālemē ir 48 metru gara un 18 metru augsta ebreju svētvieta. Paši ebreji sauc to par Rietumu mūri.

Adriāna mūris Lielbritānijā ir bijušais robežmūris starp Angliju un Skotiju, ko uzcelt pavēlēja romiešu imperators Adriāns 122. gadā.

Vjetnamas kara veterānu memoriālā siena Ārlingtonas kapsētā Vašingtonā (ASV) ir veidota no melna granīta, tā stiepjas 150 metru garumā un ir piemineklis vairāk nekā 58 000 Vjetnamas karā kritušo ASV kareivju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form