Pret imigrantiem Vācijā pērn pastrādāti vairāk nekā 3500 uzbrukumu
Foto: AP/Scanpix

Pret imigrantiem un viņu mājokļiem Vācijā 2016. gadā bijuši vērsti vairāk nekā 3500 uzbrukumu, pirmdien pavēstīja Vācijas amatpersona, norādot, ka šis skaitlis ir "satraucoši augsts un rada pamatu bažām".

Šie noziegumi tiek apņēmīgi izmeklēti un vainīgie tiesāti, turklāt uzbrukumu skaitam ir tendence samazināties, norādīja amatpersona.

Vairums noziegumu ir vandalisma akti pret imigrantu mītnēm, ieskaitot labējo radikāļu saukļu uzrakstīšanu, draudus un lamas, tomēr bijuši arī nopietnāki uzbrukumi, tādi kā ļaunprātīga dedzināšana, miesas bojājumu nodarīšana un slepkavības mēģinājumi.

Iekšlietu ministrija šo informāciju sniedz, atbildot uz kreiso radikāļu partijas Bundestāga frakcijas uzdoto jautājumu.

"Ir plašs noziegumu spektrs. Visi ir jānosoda," sacīja Iekšlietu ministrijas pārstāvis sakariem ar presi Johanness Dimrots.

Uzbrukumos ievainoti 560 cilvēki, arī 43 bērni. Kopumā identificēti 2343 aizdomās turētie, pret kuriem uzsākta izmeklēšana.

"Visai sabiedrībai ir atbildība nodrošināt klimatu, kurā ekstrēmisms nevar rast auglīgu zemi," sacīja Dimrots.

Vācijā septembrī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, un sagaidāms, ka labējā pretimigrācijas partija "Alternatīva Vācijai" (AfD") saņems pietiekami lielu atbalstu, lai pirmo reizi iekļūtu Bundestāgā.

Pagājušajā nedēļā izplatītie aptaujas dati liecina, ka AfD atbalsta 11% vāciešu. Tiesa gan, vēl rudenī atbalsts AfD bija 16% līmenī.

Tags

Bēgļi Vācija

Comment Form