Ukrainas pilsētas Ļvovas zinātnieki ir publicējuši pētījumu, atbilstoši kuram 21.gadsimtā notiks kardinālas izmaiņas pasaules etnopolitiskajā kartē, tajā skaitā četru lielvalstu sadalīšanās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Grāmatu "21.gadsimta pasaules etnopolitiskā karte" sagatavoja analītiskais centrs "Postup" Ukrainas Nacionālās zinātņu akadēmijas Teritoriju informatīvo problēmu centra direktora Pjotra Žuka vadībā.

Zinātnieki uzskata, ka Krievijai, ASV, Lielbritānijai un Ķīnai ir daudz iekšēju problēmu un pretrunu, kuras izraisīs šo valstu pakāpenisku sadalīšanos.

Par šo procesu galvenajiem cēloņiem tiek atzīta pastāvīga cīņa par resursiem un etniskas problēmas.

Visvairāk problēmu tiek prognozēts Krievijā, kuras teritorijā, pēc zinātnieku domām, izveidosies vairāki desmiti etnonacionālu veidojumu, no kuriem lielākais būs Saha (Jakutija).

Krievijas sastāvā paliks tikai Maskavas pilsēta un 26 apgabali ap to. Savukārt Murmanskas, Arhangeļskas, Vologdas, Ļeņingradas, Novgorodas, Pleskavas apgabali un Karēlijas Republika iekļausies Ziemeļkrievijā ar galvaspilsētu Sanktpēterburgu.

Lielbritānijas teritorijā radīsies trīs valstiski veidojumi - Anglija, Velsa un Skotija, bet Olstera nonāks Īrijas kontrolē.

Nopietnas izmaiņas notiks Ķīnā, no kuras atdalīsies Tibeta, Džungārija un Mandžūrija. Toties ASV sadalīsies vismaz desmit nelielās valstīs.

Ļvovas zinātnieki uzskata, ka Ukrainā jaunajā gadsimtā nav gaidāmas šādas izmaiņas.

"Procesi pasaulē notiek neatkarīgi no ietekmīgāko politisko līderu vēlēšanās. Prognozējot izmaiņas politiskajā kartē, mēs mēģinājām atainot objektīvus procesus, nevis iekonservēt esošo situāciju. Turklāt mūsu kartē parādītas nevis valstu robežas, bet etniski valstisku veidojumu robežas," izdevuma priekšvārdā uzsver autori.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form