Foto: EPA/Scanpix/LETA
Mjanmā sestdien, 6. martā, vairāki simti tūkstošu protestētāju cenšas bloķēt lielākos valsts ceļus, turpinot demonstrācijas pret valstī notikušo militāro apvērsumu.

Protestētāji pāri ceļiem un ielām būvē barikādes no smilšu maisiem, bet policija laiž darbā asaru gāzi un gumijas lodes, lai izklīdinātu demonstrantus, un buldozeri nojauc barikādes.

"Pašaizsardzības nolūkos mēs ceļam pāri šim sešu joslu ceļam stipras barikādes, izmantojot lielus smilšu maisus un ķieģeļus, lai paspētu patverties drošībā, iekams viņi mums uzbrūk," ziņu aģentūrai DPA sacījis viens no protestētājiem Jangonas Ziemeļokalapas rajonā, kur šonedēļ protestu laikā dzīvību zaudējuši 18 jaunieši.

Turpinās pilsoniskās nepakļaušanās kampaņa - protestējot pret militāro režīmu, darbā nedodas skolotāji, mediķi, ministriju ierēdņi, bet sestdien valsts mediji ziņo, ka visi, kas turpinās boikotēt darbu, no 8.marta tiks atlaisti.

Protesti Mjanmā sākās pēc 1.februāra, kad valstī notika militārais apvērsums. Tā gaitā tika aizturēta valdības vadītāja Auna Su Či un citi valdošās Nacionālās līgas par demokrātiju (NLD) augstākie līderi.

Ģenerāļi puča sarīkošanu pamato ar novembra vēlēšanās it kā notikušajām nelikumībām, taču nav snieguši nekādus pierādījumus saviem apgalvojumiem.

NLD šajās vēlēšanās guva pārliecinošu uzvaru.

Protestētāji pieprasa atgriešanos pie civilās pārvaldes un aizturēto amatpersonu atbrīvošanu.

Kā šonedēļ paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašā sūtne Mjanmas jautājumos Kristīne Šrānere-Burgenere, protestos dzīvību zaudējuši vismaz 50 cilvēki un daudzi tikuši ievainoti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!