Romas pāvests neizslēdz, ka amatu varētu pamest dzīves laikā
Foto: AP/Scanpix

Lai gan iepriekšējais Romas pāvests Benedikts XVI izraisīja nopietnu ažiotāžu, dzīves laikā pamezdams savu amatu, līdzīgu situāciju neizslēdz arī tagadējais pāvests Francisks.

"Es darīšu tā, kā man liks Dievs," uz žurnālistu jautājumu par to, vai viņš pamestu amatu, ja veselības problēmas neļautu vadīt 1,2 miljardu lielo sekotāju "armiju", atbildēja 77 gadus vecais Francisks.

Kā zināms, pāvests Benedikts XVI pagājušā gada 28. februārī veselības problēmu dēļ atkāpās no amata, no Vatikāna pārceļoties uz Kastelgandolfo. Tādā veidā viņš kļuva par pirmo pāvestu kopš viduslaikiem, kurš spēris šādu soli.

Arī pāvests Francisks atgādināja, ka Benedikta XVI gadījums nav pirmais baznīcas vēsturē un pat ierosināja, ka viņa priekšgājēja atkāpšanās varētu aizsākt "Atvaļināto goda pāvestu" institūciju.

"Vai turpmāk pāvesti biežāk dzīves laikā pametīs savu amatu? Tas nav zināms, bet durvis ir atvērtas," pāvesta vārdus citē aģentūras "Reuters" žurnālisti.

Tags

Benedikts XVI Romas pāvests Francisks Vatikāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form