Tiesa noraida 'Pussy Riot' dalībnieces prasību par priekšlaicīgu atbrīvošanu
Foto: AFP/Scanpix

Zubovo Poļanas tiesa Mordvijā piektdien noraidīja Krievijas pankrupas "Pussy Riot" dalībnieces Nadeždas Tolokoņņikovas prasību atbrīvot viņu pirms termiņa beigām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā atzina tiesnese Lidija Jakovļeva, "priekšlaicīgas atbrīvošanas piemērošana Tolokoņņikovai ir pāragra".

"Tiesa aizstāvības argumentus uzskata par nepamatotiem," viņa skaidroja.

Kā jau vēstīts, notiesātā sieviete tiesā norādīja, ka viņa ieslodzījumā ir pavadījusi pietiekami ilgu laiku.

"Es kolonijā esmu pavadījusi pietiekami ilgu laiku, man pietiek to pētīt, pusgads - tas ir pietiekams laiks," tiesā sacīja Tolokoņņikova.

Tiesa, izskatot jautājumu par pirmstermiņa atbrīvošanu, teorētiski notiesāto aktīvisti varēja nekavējoties atbrīvot.

Pankgrupas dalībniece arī sūdzējās, ka viņai pastāvīgi sāp galva, tāpēc viņai katru dienu ir jādzer zāles.

"Ārste sacīja, ka tur neko nevar darīt, jo galva sāp no stresa, bet stress rodas no atrašanās kolonijā," skaidroja Tolokoņņikova.

Advokāte Irīna Hrunova tiesā sacīja - lai viņas aizstāvamā labotos, atlikušo sodu izciest nav nepieciešams.

Viņa arī pievērsa tiesas uzmanību tam, ka Tolokoņņikova tiek raksturota pozitīvi, viņai nav konfliktu ar administrāciju un citām ieslodzītajām, turklāt vairāki uzņēmumi jau piedāvājuši pieņemt Tolokoņņikovu darbā, ja viņa tiks atbrīvota.

"Viņai ir ģimene, bērns. Meita skumst bez mātes, bērna pilnvērtīgai attīstībai iespējami drīz ir nepieciešama ģimenes apvienošanās," sacīja advokāte.

Daļu algas par darbu kolonijā Tolokoņņikova nolēmusi pārskaitīt kādai labdarības iestādei.

Pirms gada, 21.februārī, piecas "Pussy Riot" dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja "panku lūgšanu" "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!".

Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

No Maskavas katedrālē, kā arī citā akcijā, kas tika sarīkota Jelohovas Dieva parādīšanās baznīcā, uzfilmētā videomateriāla un studijā ierakstītā skaņas celiņa tika radīts dziesmas "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!" videoklips.

Maskavas tiesa augustā piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm - Nadeždai Tolokoņņikovai, Marinai Aļohinai un Jekaterinai Samucevičai - divu gadu cietumsodu, atzīstot apsūdzēto vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Izskatot apelācijas prasību 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

Vēl divas "Pussy Riot" dalībnieces, kuru vārdi publiski netiek atklāti, esot aizbēgušas no Krievijas.

Aļohina sodu izcieš cietumā Permas novadā, bet Tolokoņņikova - Mordvijā.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pussy Riot
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form