Tramps Covid-19 upuru piemiņai liek nolaist karogus, bet sola neslēgt ASV otrā viļņa gadījumā
Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien pavēlēja nolaist ASV karogus pusmastā uz trim dienām, pieminot amerikāņus, kas miruši no jaunā koronavīrusa.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paziņojums par karogu nolaišanu izskanējis laikā, kad ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ASV tuvojas 100 tūkstošiem, un ir sekojis demokrātu aicinājumiem nolaist karogus, kad būs sasniegts šis drūmais skaitlis.

"Es nolaidīšu karogus pusmastā pie visām federālajām ēkām un nacionālajiem pieminekļiem uz nākamajām trim dienām, pieminot amerikāņus, kurus mēs esam zaudējuši koronavīrusa dēļ," tvītoja Tramps. Prezidents piebilda, ka karogi paliks pusmastā arī uz Piemiņas dienu, kurā pirmdien tiks godināti tie, kas gājuši bojā, dienot ASV armijā.

Lai gan Covid-19 upuru skaita pieaugums ASV vairs nav stabili straujš, tas vēl turpinās un ir pārsniedzis 94,5 tūkstošus. ASV ir pirmajā vietā pasaulē gan pēc šo upuru skaita, gan pēc Covid-19 infekcijas gadījumu skaita.

Piemiņas diena var pienākt, kad ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ASV sasniegs 100 tūkstošus.

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien sacīja, ka gadījumā, ja izraisīsies otrais koronavīrusa uzliesmojuma vilnis, viņš nemēģinās valsti slēgt atkal.

"Mēs apdzēsīsim uguni, mēs neslēgsim valsti, mēs apdzēsīsim uguni," sacīja Tramps, izsakoties par iespējamo otro uzliesmojuma vilni. "Vai tie ir kvēlojoši pelni, vai tās ir liesmas - mēs tās apdzēsīsim," piebilda prezidents, apmeklējot auto ražošanas uzņēmumu Mičiganā.

ASV štati atvieglojuši karantīnas režīma ierobežojumus, republikāņu pārvaldītajiem štatiem cenšoties ekonomiku atvērt ātrāk, bet demokrātu štatiem īstenojot piesardzīgāku pieeju. Sabiedrības veselības jomas amatpersonas brīdinājušas - ja karantīnas ierobežojumi tiks atcelti pārāk agri, tas rudenī vai ziemā var novest pie vēl viena uzliesmojuma viļņa.

Jomas speciālistu vidū arī vairojas bažas, ka nebūs politiskās un sabiedrības gribas atkārtoti ieviest ierobežojumus, ja tādi būs nepieciešami.

Ceturtdien apmeklējot auto ražošanas rūpnīcu Mičiganā, Tramps atteicās apvilkt sejas masku, neraugoties uz pavalsts ģenerālprokurora aicinājumu masku apvilkt, šādi pakļaujoties rīkojumiem sabiedrības veselības jomā. "Es negribēju sagādāt presei prieku, ka tā to redz," atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņš nav apvilcis masku, sacīja Tramps.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 ASV Donalds Tramps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form