Ukraina izsludina daļēju rezervistu mobilizāciju
Foto: TASS/Scanpix/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien izsludinājis daļēju rezervistu mobilizāciju, norādot, ka nepieciešams nostiprināt valsts aizsardzību, lai vērstos pret Krievijas iebrukuma draudiem.

Kremlis, reaģējot uz Porošenko paziņojumu, to nosaucis par "absurdu". Abu valstu attiecības kļuvušas vēl saspringtākas pēc 25.novembra incidenta Kerčas šaurumā, kura laikā Krievijas flote sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Kijeva uz to reaģēja uz 30 dienām izsludinot karastāvokli teritorijās, kas robežojas ar Krieviju. Šajā laikā Ukrainā aizliegts ieceļot Krievijas pilsoņiem vīriešiem vecumā no 16 līdz 60 gadiem, lai nedotu Maskavai iespējas situācijas tālākai destabilizēšanai.

Pirmdien Porošenko paziņoja, ka karastāvokļa ietvaros apmācībām tiks mobilizēta daļa rezervistu. Viņš piebilda, ka valsts aizsardzības spēju vairošanai tiks pārdislocētas arī vairākas armijas vienības. "Reaģējot uz plaša mēroga Krievijas iebrukuma draudiem, Ukraina īsteno pati savus pasākumus," norādīja prezidents.

Nedēļas nogalē Porošenko paziņoja, ka Krievija pie robežas ar Ukrainu ir sakoncentrējusi lielu armijas kontingentu, paužot bažas, ka Maskava varētu gatavot iebrukumu. Kijeva apsūdzējusi Krieviju arī savu ostu bloķēšanu Azovas jūrā.

Tikmēr Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs noraidījis Kijevas apsūdzības kā "absurdu mēģinājumu uzkurināt spriedzi". Viņš noliedza arī apsūdzības, ka Krievija bloķējot satiksmi uz un no Ukrainas ostām Azovas jūrā, apgalvojot, ka turpinoties normāla navigācija, izņemt nelielus traucējumus, kurus radījuši sliktie laikapstākļi.

Tajā pašā laikā Krievijas armija paziņojusi, ka okupētajā Krimas pussalā notiekot manevri, kuros piedalās arī pretkuģu raķešu sistēmu "Bal" un "Bastion" apkalpes. Porošenko paziņojis, ka viņš centies telefoniski sazināties ar Putinu, lai apspriestu radušos situāciju, taču Kremlis viņam sarunu atteicis. Savukārt Peskovs pirmdien pavēstīja, ka "šāda saruna nav plānota".

Source

LETA

Tags

Krievija Krima Petro Porošenko Ukraina
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form