Ukrainas armijā dienošās sievietes krievu gūstā spīdzinātas
Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas karavīri spīdzinājuši gūstā saņemtās sievietes, kas dien Ukrainas bruņotajos spēkos, trešdien paziņojusi Ukrainas parlamenta pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos Ludmila Denisova.

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Viņa atklāja, ka starp 86 no Krievijas gūsta atbrīvotajiem karavīriem bija sievietes, kuras gūstā tika spīdzinātas un pakļautas cietsirdīgai attieksmei.

"Sievietes tika nogādātas Baltkrievijas teritorijā, bet pēc tam uz pirmstiesas aizturēšanas centru Brjanskā (Krievijas Federācijā), kur viņas tika spīdzinātas un viņām tika draudēts. Ieslodzītās vīriešu klātbūtnē tika izģērbtas kailas, piespiestas tupēt, viņām tika nogriezti mati un viņas nemitīgi pratināja, mēģinot morāli salauzt," atklāja Denisova.

Vairāki gūstekņi tika piespiesti piedalīties propagandas video filmēšanā, liekot viņiem runāt krievu valodā.

Denisova atklāja, ka Krievijas karavīri situši gūstekņiem ar šautenēm, šāvuši gar galvām, ņirgājušies.

Pēc Denisovas domām, šāda Krievijas rīcība ir Ženēvas konvencijas 13. panta pārkāpums. Šajā pantā uzsvērta humāna attieksme pret karagūstekņiem, tos prasīts aizsargāt, jo īpaši pret vardarbību vai iebiedēšanu, kā arī pret apvainojumiem un sabiedrības interesēm.

Denisova aicināja ANO komisiju cilvēktiesību pārkāpumu izmeklēšanai Krievijas iebrukuma Ukrainā laikā un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) valstu izveidoto ekspertu misiju ņemt vērā šos Ukrainas karagūstekņu tiesību pārkāpumus.

1. aprīlī Ukrainas Zaporižjas apgabalā notika gūstekņu apmaiņa, kuras rezultātā tika atbrīvoti 86 Ukrainas karavīri, tostarp 15 sievietes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Ads disabled
Ads disabled

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled
Lasi vēl
 

Comment Form

Ads disabled
Ads disabled