Par Lietuvas prezidenta amatu 22.decembrī paredzētajās vēlēšanās sacentīsies 17 kandidāti, salīdzinot ar septiņiem kandidātiem 1997.gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēdējā dienā, kad varēja iesniegt nepieciešamos dokumentus ar iedzīvotāju parakstiem, kas atbalsta prezidenta amata kandidatūru, Centrālajā vēlēšanu komisijā tos iesniedza laikraksta "Lietuvos Aidas" galvenais redaktors Aļģirds Pilvelis, kura atbalstam savākti vairāk par 34 000 parakstu, sociāldemokrātu kandidāts Rimants Daģis ar vairāk nekā 25 000 parakstu, neatkarīgais kandidāts parlamentārietis Juļus Veselka ar nepilniem 35 tūkstošiem parakstu un jurists Jozs Edvards Petraitis ar nepilniem 43 000 parakstu.

Uz Lietuvas prezidenta amatu vēl kandidē liberālo demokrātu līderis Rolands Pakss, Lietuvas Brīvības savienības kandidāts Vītauts Šustausks, centristu līderis Ķēstutis Glavecks, Zemnieku partijas un Jaunās demokrātijas partijas savienības priekšsēdētāja Kazimiera Prunskiene, žurnālists Vītauts Matulevičs, humoristiskā televīzijas raidījuma "Dviračio Žinios" vadītājs Vītauts Šerens.

Piektdien Centrālā vēlēšanu komisija plāno reģistrēt par kandidātu arī kristīgo demokrātu līderi Kazi Bobeli.

Vēlēšanu komisijai tagad jāpārbauda savākto parakstu atbilstība patiesībai. Ja savāktie paraksti atbildīs visām prasībām, pretendenti tiks oficiāli apstiprināti par prezidenta kandidātiem.

No šiem 17 pretendentiem komisija jau vairāku personu kandidatūras ir apstiprinājusi - pašreizējo Lietuvas prezidentu Valdu Adamku, liberāļu līderi Euģeniju Ģentvilu, Jaunās savienības priekšsēdētāju un Seima spīkeru Artūru Paulausku, parlamenta vicepriekšsēdētāju sociāldemokrātu Vīteni Andrukaiti, neatkarīgo kandidātu parlamentārieti Aļģimantu Matuleviču un uzņēmēju Vītautu Bernatoni.

Centrālai vēlēšanu komisijai oficiālais Lietuvas prezidenta kandidātu saraksts jāsastāda līdz 22.novembrim.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form