Vācija aicina Eiropas Savienības (ES) valstis kopīgi panākt, lai Lihtenšteina ievēro kopienas nodokļu likumdošanu, ceturtdien intervijā Vācijas laikrakstam "Ruhr Nachrichten" paziņoja Vācijas finanšu ministrs Pērs Šteinbriks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Vācija aicina Eiropas Savienības (ES) valstis kopīgi panākt, lai Lihtenšteina ievēro kopienas nodokļu likumdošanu, ceturtdien intervijā Vācijas laikrakstam "Ruhr Nachrichten" paziņoja Vācijas finanšu ministrs Pērs Šteinbriks.

"Mēs mēģinām panākt, lai spiediens un ietekme [uz Lihtenšteinu] sasniegtu Eiropas līmeni,'' sacīja Šteinbriks.

Šo problēmu paredzams apspriest nākamnedēļ ES finanšu ministru tikšanās laikā Briselē.

Vienlaikus Šteinbriks brīdināja Vācijas pilsoņus, kas investē līdzekļus Lihtenšteinā, deklarēt savus darījumus vai arī maksāt nodokļus Vācijā.

"Ja Eiropas līmenī nebūs progresa, Vācija īstenos pasākumus, iespējams, ieviešot iekšzemes nodokli katram naudas pārskaitījumam no Vācijas uz Lihtenšteinu," sacīja Vācijas finanšu ministrs.

Kā ziņots, skandāls par uzņēmēju izvairīšanos no nodokļu nomaksas aizsākās Vācijā, vēlāk aptverot arvien vairāk valstu.

Tiesībsargājošās institūcijas ASV, Lielbritānijā, Austrālijā, Itālijā, Francijā, Zviedrijā, Kanādā, Jaunzēlandē, Grieķijā un Spānijā paziņoja par gatavošanos pārbaudīt, vai viņu pilsoņi ir izmantojuši kontus Lihtenšteinā, cenšoties izvairīties no nodokļu maksāšanas.

Vienlaikus trešdien Lihtenšteinas prokuratūra paziņoja par tiesas procesa uzsākšanu pret personām, kuras pārdeva konfidenciālo finanšu informāciju citu valstu pārstāvjiem vai arī bija iesaistīti šajā nelegālajā darījumā.

Savukārt ceturtdien Vācijas biznesa laikraksts "The Handelsblatt" pavēstīja, ka Lihtenšteina varētu uzsākt tiesas procesu ne tikai pret nelegālo informētāju, bet arī pašām Vācijas tiesībsargājošām institūcijām, kuras ieguva datus par Lihtenšteinas kredītiestāžu klientiem nekorektā veidā.

Vācijas amatpersonas samaksāja informācijas sniedzējam 4-5 miljonus eiro (2,8-3,5 miljonus latu) par datiem, kuri apstiprināja nodokļu mahinācijas ar Lihtenšteinas lielāko banku starpniecību.

Tādējādi nelegālā veidā tika atklāti dati par aptuveni 1400 klientiem, tostarp 600 cilvēki bija Vācijas rezidenti.

Lihtenšteinas investīciju kompānija LGT paziņoja, ka Vācijas uzraudzības organizācijām konfidenciālus datus atklāja viņu darbinieks, Lihtenšteinas pilsonis Heinrihs Kībers, kurš strādāja bankā no 1999. gada līdz 2002. gada novembrim, un pirms izbraukšanas no pundurvalsts nokopēja LGT klientu bāzes datus.

LGT klienti sūdzējās par pastiprinātu nodokļu dienestu uzraudzību vēl pagājušā gada vasarā, intervijā Vācijas laikrakstam "Sueddeutsche Zeitung" pavēstīja LGT pārstāvis Hanss Martins Ihlingers.

"Mēs redzējām pirmās pazīmes, ka izmeklēšanas tika uzsāktas, pamatojoties uz 2007. gada vasarā nozagtajiem datiem. Šīs pazīmes nenāk no Vācijas," sacīja Ihlingers.

Savukārt Vācijas finanšu ministrs atbalstīja Berlīnes lēmumu iegādāties konfidenciālo informāciju un norādīja, ka Vācijas aģentūra BND nejauši saskārās ar informāciju par ārvalstu pilsoņu darījumiem Lihtenšteinā.

"BND rīkojās pilnībā korekti. Savas darbības gaitā ārzemēs viņi negaidīti saņēma datus un nodeva informāciju atbilstošai organizācijai - nodokļu dienestam," sacīja Šteinbriks.

LETA jau ziņoja, ka Lihtenšteina, līdzīgi tādām valstīm kā Šveice un Monako, piesaista investorus no visas pasaules, jo šajās valstīs ieguldījumi ir aizsargāti no starptautisko nodokļu dienestu pārbaudēm.

Lihtenšteina - pundurvalsts ar 35 000 iedzīvotāju - ir lielā mērā atkarīga no tās banku sektora darbības.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form