Foto: AFP/Scanpix
Vairums no 108 Sīrijas pilsētas Hulas apkārtnē piektdien nogalinātajiem cilvēkiem ir nošauti no tuvuma, par ANO paziņoto vēsta raidsabiedrība BBC.

Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka mazāk nekā 20 upuru Taldouas ciemā pie Houlas gājuši bojā artilērijas vai tanku apšaudes rezultātā. "Vairums no pārējiem upuriem Taldouā, ir nogalināti divos atsevišķos atgadījumos," žurnālistiem pavēstīja ANO Cilvēktiesību komisijas pārstāvis.

Lielākajā daļā slepkavību ir vainojami valdošā režīma spēki, ANO novērotājiem pastāstījuši aculiecinieki. Karavīri esot nākušie iekšā mājās un šāvuši nešķirojot upurus, kā arī griezuši bērnu rīkles.

Paziņojums nācis klajā laikā, kad ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Sīrijā Kofi Annans Damaskā tiekas ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu.

"Delfi", atsaucoties uz aģentūru BNS jau vēstīja, ka vardarbībā Sīrijā piektdien nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki. Pēc Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija" ziņām, no tiem 90 cilvēku, tostarp 25 bērni, zaudējuši dzīvību, Sīrijas armijai apšaudot Hulas pilsētu Homsas provincē. Savukārt lielākā opozīcijas spēku apvienība "Sīrijas Nacionālā padome" paziņoja, ka Hulā nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki, no kuriem puse esot bērni.

ANO Drošības padome svētdien vienbalsīgi pieņēma nesaistošu paziņojumu, stingri nosodot Sīrijas valdību par artilērijas lietošanu slaktiņā Hulas pilsētā, kurā piektdien nogalināti vismaz 108 cilvēki un ievainoti 300.

Sīrijas Ārlietu ministrija svētdien paziņoja, ka valdība "nepavisam" nav vainojama Hulas slaktiņā. Sīrijas vēstnieks ANO Bašars Džaafari pēc tam sacīja, ka apgalvojumi par Sīrijas valdības atbildību par šo slaktiņu ir daļa no dažu ANO Drošības padomes dalībvalstu "melu cunami" pret Damasku un mēģinājumiem maldināt starptautisko sabiedrību par Sīrijas valdības lomu.

Sīrijā kopš pagājušā gada marta notiek nemieri pret prezidenta Bašara al Asada režīmu. Saskaņā ar "Sīrijas Cilvēktiesību observatorijas" datiem tajos gājuši bojā vairāk nekā 12 000 cilvēku, no kuriem vairāk nekā 900 zaudējuši dzīvību pēc tam, kad 12.aprīlī stājās spēkā pamiers. Sīrijas režīms tiek apsūdzēts asiņainā protestu apspiešanā, bet apgalvo, ka tā spēki cīnās pret bruņotiem kaujinieku formējumiem, kas esot nogalinājuši vairāk nekā 3000 Sīrijas karavīru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!