Austrieši ir visaktīvākie tālākas Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās pretinieki, liecina otrdien publiskotie "Gallup" institūta "Eirobarometra" veiktās sabiedriskās domas aptaujas dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Aptaujas dati liecina, ka tikai 28% respondentu atbalsta Rumānijas, Bulgārijas, Horvātijas un, iespējams, Turcijas uzņemšanu ES.

76% aptaujāto atzinuši, ka vislielākās bažas saistībā ar ES paplašināšanos viņos izsauc iespēja, ka viņi varētu zaudēt darbavietas, ražošanai pārceļoties uz jaunajām dalībvalstīm austrumos, kur ir zemākas ražošanas izmaksas.

Savukārt 73% respondenti baidās no narkotiku tirdzniecības un citu organizētās noziedzības darbības formu apjoma pieauguma.

54% aptaujāto austriešu piekrita apgalvojumam, ka ES aktīvāk jāiesaistās bezdarba apkarošanā, bet 46% uzskatīja, ka ES kopīgi jālemj par drošības jautājumiem visa kontinenta mērogā.

Vairāk nekā puse respondentu pozitīvi vērtēja ES starptautisko lomu pasaules miera nodrošināšanā, kamēr to negatīvi novērtēja tikai 10%. ASV vērtējums bija radikāli atšķirīgs, divām trešdaļām Vašingtonas ieguldījumu vērtējot negatīvi un tikai 10% par to izsakoties pozitīvi.

Gandrīz 80% austriešu uzskata, ka ES kopējā aizsardzības un drošības politika ir jāpaplašina. Viņi uzskatīja, ka krīzes gadījumā būtu vēlama ES dalībvalstu kopīga nostāja.

Uz jautājumu, vai ES ir "laba lieta", 46% respondentu atbildēja apstiprinoši. Tas ir augstākais rādītājs Austrijā pēdējo divu gadu laikā. Tikai 18% atzina, ka Austrijas dalība ES valstij nodara ļaunumu, tomēr 32% austriešu uzskatīja, ka no tās nav nedz labuma, nedz ļaunuma.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form