Uz saturu

DELFI izaicinājums: balva novadam, kurš pārspēs pats sevi

2013. gada pašvaldību vēlēšanās Latvijas pilsoņi bija ļoti kūtri – tikai 21 no 119 pašvaldībām nobalsoja vairāk nekā 50% no balstiesīgajiem. Tam ir jāmainās!

Tāpēc Latvijas pašvaldībai, kurā pilsoņi 3. jūnija vēlēšanās procentuāli vispārliecinošāk pārspēs 2013. gada līdzdalības rezultātu, DELFI dāvinās Vara Braslas ģimenes spēlfilmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" īpašu seansu un tikšanos ar filmas radošo komandu un aktieriem jau drīz pēc pirmizrādes Rīgā. Tāpat ciemos pie jums dosies DELFI žurnālisti, lai izveidotu materiālu Latvijas vadošajam ziņu portālam par pilsētu vai novadu un tā iedzīvotājiem.

Viena no demokrātijas pamata aksiomām ir pilsoņa tiesības prasīt no varas atbildību, labu pārvaldību, tiesiskumu un citus labumus, tāpēc ka pats brīvās vēlēšanās ir šo varu izvēlējies. Savukārt vienaldzība pret politiskiem procesiem ir labvēlīga augsne, lai zeltu populisms, korupcija, un tas ir apdraudējums demokrātijai vispār.

Uzsākot sabiedrības jundīšanu pirms šīm pašvaldību vēlēšanām, DELFI apņēmās veidot ieinteresētu sabiedrību, jo tā gribam panākt, lai nākamos četrus gadus Latvijā būtu vairāk kompetentu vietvaru. Ja domāsim, spriedīsim, svērsim – un 3. jūnijā aktīvi balsosim, mums tas izdosies!

Ieskatam – 2013. gadā lielākā vēlētāju aktivitāte bija Mērsraga novadā (62,34%), Rugāju novadā (59,7%), Vaiņodes novadā (56,56%), Rucavas novadā (56,35%) un Ērgļu novadā (56,24%), bet vismazākā – Bauskas novadā (32,32%), Talsu novadā (32,61%), Kuldīgas novadā (33,68%), Daugavpils novadā (33,83%) un Tukuma novadā (34,33%).

Pazīstamā režisora, "Emīla nedarbu" autora Vara Braslas jaunā filma „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” ir sirsnīgs stāsts par ģimenes attiecībām – filma, kas vēsta, par astoņus gadus veco Oskaru, kuram datora vietā "iemaina" vectēvu, lai pasargātu viņu no "tīmekļa bīstamās ietekmes". Kinodarbs iekļauts Nacionālā Kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un ir pirmais no simtgades filmām, kas nokļūs uz ekrāniem visā Latvijā sākot no 18. augusta.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.