Latviskajai ceļotdziņai pa pēdām: 'Tūrisma Gids' svin piekto jubileju 

Foto: `Slava Bowman / cc`

Ceļošana – vienalga, tuva vai tāla – ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atpūsties, atjaunot enerģijas rezerves, uzzināt kaut ko jaunu par pasauli un, ne mazāk svarīgi, pašam par sevi.  Iedvesmojot mūsu lasītājus iepazīt jaunas vietas, Latvijā vadošais medijs DELFI radīja ceļojumu interneta žurnālus "Tūrisma Gids" un "Turgid" krievu DELFI versijā, kas ceturtdien, 24. janvārī, svin piekto jubileju.

"Tūrisma Gids" tapa, par pamatu ņemot "DELFI Ceļojumi" sadaļas materiālus, un piecu gadu laikā Latvijā vienīgais ceļojumu interneta žurnāls ir iekarojis plašu un stabilu cienītāju loku – saskaņā ar "Gemius" mērījumu 2018. gada decembrī to apmeklēja 217 tūkstoši.

"Tūrisma Gida" tēmu loks ir neierobežots, gan piedāvājot praktiskus padomus, brīvdienu maršrutus un ceļotājiem svarīgas aktualitātes, gan ļaujot pasauli ieraudzīt caur spilgtiem ceļojumu stāstiem, pagātnes prizmu, interesantu vietu aprakstiem un fotogalerijām.

Andra Briekmane, DELFI interneta žurnālu satura redaktore un bijusī "Tūrisma Gida" redaktore

"Pie “Tūrisma Gida” veidošanas pirms gandrīz pieciem gadiem nokļuvu nejauši – jau biju piekritusi citam darbiņam, bet tad piedāvāja kļūt par lielākā ceļotājumu interneta žurnāla redaktori. Padomāju, piekritu un nenožēloju. Man šis žurnāls devis iespēju uzzināt par fantastiskām vietām, satikt kolosālus cilvēkus (vienmēr saku un atkārtošu vēlreiz – latvieši ir traki ceļotāji ar nepārspējamiem piedzīvojumu stāstiem) un arī pašai izbraukāt vietas, kur citādi diez vai būtu bijusi. 

Manuprāt, šis ir žurnāls ziņkārīgajiem, tiem, kuri sapņo par došanos ceļā un, lielākoties pašu spēkiem, to arī dara. Šī savu baiļu pārvarēšana parasti noved pie vīrusa, ar ko saslimuši visi ceļotāji – kā esi mājās, tā jau sāc lūkoties pēc jauna piedzīvojuma. Un tieši šiem cilvēkiem visus šos piecus gadus esam rakstījuši, cenšoties sagādāt pēc iespējas dažādākus un krāsainākus stāstus visādām gaumēm un vēlmēm. 

Lielākais prieks ir par daudzajiem ceļojumu stāstiem, ko esam publicējuši – nebaidos teikt, ka tik daudz un dažādu ceļojumu stāstu vienuviet un latviešu valodā nav nevienam citam medijam. Tos atsūtījuši vai tajos dalījušies tik daudzi, dodot iedvesmu un padomus citiem. Un tieši tāda jau ir ceļotāju kopiena – atvērta, komunicēt griboša un jaunus dalībniekus gaidoša.

Otra lieta, ko, manuprāt, šajos gados esam izdarījuši un ar ko ļoti lepojos, ir lielais rakstu un fotogrāfiju skaits no dažādām Latvijas vietām, parādot tās skaistumu. Gan sadarbībā ar fotogrāfiem un tūrisma informācijas centriem, gan pašiem braucot, tapis simtiem informatīvu un ļoti skaistu stāstu par mūsu pašu zemi, kas daudziem iemācījuši brīvdienās nesēdēt mājās vai neiet uz lielveikalu, bet apskatīt kādu gabaliņu Latvijas. 

Un par lielāko komplimentu uzskatu ar katru gadu biežāk dzirdēto – jūs uzrakstījāt par šo taku vai to torni un nākamajā nedēļas nogalē tur nebija, kur mašīnu nolikt! Tas nozīmē, ka cilvēki lasa, ir aktīvi un grib ceļot! Paldies par to!"


Zane Meistere, ceļojumu žurnāla "Tūrisma Gids" redaktore

"Ceļot ir forši. Aizbraukt uz kādu Latvijas „pērli” vai doties garākā izbraucienā uz citu valsti – jebkurā gadījumā šis ceļojums ļaus atklāt kaut ko jaunu un pozitīvi uzlādēties, kā arī atstās patīkamas atmiņas, kas kalpos par dzinuli aizbraukt kaut kur atkal. 

Un, ja ne pašam tagad sanāk būt pāri okeāniem un jūrām, citā kontinentā vai vienkārši kilometriem tālu, tad "Tūrisma Gids" sniedz šo iespēju – paciemoties tur virtuāli un iedvesmot jauniem piedzīvojumiem."


Piecu gadu laikā, veidojot un apkopojot brīvdienu maršrutus, ceļojumu stāstus un interesantu vietu aprakstus, "Tūrisma Gida" komandai ir izdevies iepazīt latvisko ceļotdziņu un, apkopojot populārākos rakstus, gūt atbildes uz dažiem svarīgiem jautājumiem. 

Kuri galamērķi Latvijā visvairāk interesējuši "Tūrisma Gida" lasītājus?

Foto: DELFI

Foto: DELFI

Izklaides parks "Avārijas Brigāde", kurā izveidota arī DELFI interneta žurnāla "Cālis.lv" stāstu taka

Foto: Bungee Sigulda

Kuri objekti ārpus Latvijas piesaistījuši lielāko interesi?

Foto: Anykščiai TIC

Foto: Mārtiņš Plūme, pluume.lv

Foto: Vida Press

Populārākie stāsti, kas ieinteresējuši "Tūrisma Gida" lasītājus

Foto: Jokubas Laukaitis

Foto: Shutterstock

Foto: Vida Press/Gunnar Garfors/REX Shutterstock

"Tūrisma Gids" rosās arī feisbukā, un, ja vēlies vienmēr būt lietas kursā par jauniem galamērķiem, kur doties brīvdienās vai atvaļinājumā, kļūsti par ceļojuma žurnāla sekotāju. 

2017. gada novembrī "Tūrisma Gids" uzsāka DELFI interneta žurnālu vēsturē vērienīgāko vizuālās stāstniecības projektu – interaktīvo ekskursiju ciklu "Rīgas maršruti". Tā ietvaros 49 multimediālos stāstos zinošu stāstnieku pavadībā atklājām mazzināmus faktus un neticamus Rīgas pilsētas noslēpumus, uzklausījām fantastiskas leģendas un ielūkojāmies vietās, kam ikdienā paskrienam garām nepamanītām. 

Par aizraujošu tradīciju kļuvuši arī "Tūrisma Gida" rīkotie stāstu vakari – notikušas jau septiņas iedvesmojošas tikšanās ar pieredzes bagātiem ceļotājiem, un nākotnē aizsākto pasākumu sēriju noteikti turpināsim. 

Astras Kalniņas kruīzu stāsti: ja neceļojam, ļoti daudz sev atņemam

Piedāvājot visdažādākās tuvākai un tālākai ceļošanai noderīgas idejas, maršrutus, stāstus un ieteikumus, "Tūrisma Gida" komanda aicina tevi, lasītāj, kopā ar mums noķert to lielisko sajūtu, kad tuvākajos plānos ir brauciens uz kādu iepriekš nezināmu vietu. Tā var būt eksotiska tāla valsts, tā var būt pamesta muižiņa kaimiņu pagastā vai sekošana agrāk nepamanītai ceļa norādei ikdienas maršrutā. Ikviens ceļojums ir piedzīvojums, un tavs ceļojums sākas šeit! 

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.