Uz saturu

Mēnesis 'Supernova' zīmē jeb Kā 'Delfi' palīdzēja izvēlēties 'Eirovīzijas' pārstāvi

Februāris Latvijā pagāja konkursa 'Supernova' noskaņās. Atrast īsto un vienīgo, kurš ar godu pārstāvēs valsti 'Eirovīzijas' dziesmu konkursā, nekad nav viegls uzdevums, tāpēc mēs, portāla 'Delfi' izklaides ziņu nodaļa, visu mēnesi sekojām līdzi notikumiem gan uz 'Supernova' skatuves, gan aizkulisēs, lai palīdzētu jums, mūsu lasītāji, izvēlēties labāko izpildītāju un hitu ar starptautisku potenciālu.

Mēs visi atceramies sešu neveiksmju ķēdi, kad Latvijas pārstāvji 'Eirovīzijas' konkursā nekvalificējās finālam. Sarūgtinājums, vilšanās, pārmetumi – sabiedrības noskaņojums pret muzikālo sacensību kļuva arvien noliedzošāks, un pat izskanēja runas, ka vajadzētu prasties un beigt sevi apkaunot.

2015. gadā kā svaiga vēsma uzplaiksnīja 'Supernova' – dziesmu un izpildītāju konkurss, kas solīja beidzot atrast hitu, ko Eiropa saprastu. Tas arī izdevās, uz 'Eirovīziju' devās Aminata un mājup atgriezās ar augsto sesto vietu. Nācija gavilēja, un medijiem vairs nebija jāurķējas iemeslos, kāpēc Latvijai šogad atkal nepaveicās. 

Kāpēc mēs to atgādinām? Lai jūs saprastu, kāpēc tad, kad ar 'Delfi' sazinājās 'Supernova' producente Ilze Jansone ar piedāvājumu strādāt plecu pie pleca un kļūt par 'Eirovīzijas' hita meklējumu oficiālo informatīvo partneri, mēs teicām pārliecinātu jā. 

'Supernovā' mēs tiecamies pēc jaunām un svaigām idejām. Satura un TV producēšanas ziņā mēs tiecamies pēc izcilības, un 'Delfi' šajā ziņā ir vislīdzīgāk domājošais partneris, kas par mūsu projektu un tā izdošanos deg tikpat ļoti, cik mēs paši. 'Delfi' no citiem portāliem atšķir redakcionālā iesaiste un spēja operatīvi un daudzveidīgi atspoguļot projekta gaitu.Ilze Jansone , 'Supernova' producenteMēnesis bija spraigs – mūsu fotogrāfs Mārtiņš Purviņš un žurnāliste Zane Dumbre rosījās aizkulisēs klātienē konkursa tiešraidēs. Ik dienas mēs sazinājāmies ar konkursantiem un ekspertiem, sekojām līdzi aktualitātēm sociālajos tīklos un informējām jūs, lasītāji, par visu aktuālāko. Jā, nevairījāmies arī no neērtu jautājumu uzdošanas konkursa producentiem, kad uzvirmoja runas, ka viss jau sen ir izlemts un 'Supernova' notiek vien “skata pēc”. 

Ik piektdienas rītu 'Delfi Izklaide' redaktore Kristīne Melne viesojās radio 'Pieci.lv' – ekspertu panelī kopā ar pašmāju šovbiznesa un mūzikas dzīves pazinējiem Uldi Rudaku, Edgaru Raginski, Juri Milleru un 'Eirovīzijas' fanu kluba vadītāju Miroslavu Kodi tika vētīti 'Supernova' dalībnieki un viņu dziesmas. 

Netrūka ne joku, ne skarbāku vārdu, ne vērtīgas informācijas, un to, cik spraigi viss notika, apliecina fakts – ekspertu kompānija bija pamanījusies nokaitināt Andri Kiviču, kurš nekavējās savu sašutumu paust sociālajos tīklos, pārmetot pārlieku ņirgāšanos. 

Konkursa laikā mums savas prakses ietvaros palīdzēja arī Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Audiovizuālās mediju mākslas otrā un trešā kursa studenti.

"Mēs katru sadarbības iespēju vērtējam augstu, jo mēs esam šīs nišas studenti, kuriem ir jau uzreiz daudz jāstrādā. Mums ir tāda profesija, kura bez reālas lielas prakses nekam neder. Ar katru pieredzi, arī šo, mēs ļoti daudz iegūstam, jo ar tām zināšanām, kuras mēs saņemam skolā, diemžēl ir nepietiekami, lai ar labiem panākumiem startētu šādā industrijā," atzīst RISEBA studente, praktikantu grupas producente Juta Einmane.Mēs zinām, ka ar dalību 'Supernova' konkursā nekas nebeidzas. Tas ir tikai sākums, un katra paša ziņā paliek, kā izmantot konkursā gūto atpazīstamību. Lai kādam šo ceļu atvieglotu, 'Delfi' rīkoja lasītāju simpātijas balsojumu, kurā galvenā balva bija reklāmas kampaņa portālā 2000 eiro vērtībā. 

To ieguva 'Supernova' uzvarētājs Justs, kurš bija saņēmis 2536 balsis. Tā kā varat būs droši – par šo puisi jūs vēl dzirdēsiet.

Man sāk pietrūkt vārdu, lai izteiktu saviļņojumu, ko izjūtu. Sāk likties, ka ar vienkāršu paldies vairs nepietiek. Es pat nezinu, kā izteikt savu pateicību cilvēkiem par to, ka man ticēja un mani atbalstīja – gan 'Supernova' balsojumā, gan 'Delfi' lasītāju simpātijas balsojumā.Justs Sirmais

Priekšā gatavošanās lielajam iznācienam 'Eirovīzijā', atbildība uz puiša pleciem ir liela, un tam, kā viņam (un citu valstu pārstāvjiem) veiksies, protams, sekos līdzi arī 'Delfi Izklaide' komanda. Vai viņš atvedīs nākamgad 'Eirovīziju' uz Latviju? Vēl pāragri par to spriest, bet neslēpsim – mūs tas priecētu. 

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.