Nestandarta sarunas – atskats uz interaktīvo raidījumu '#PaliecMājās ar DELFI'
No aprīļa sākuma līdz jūnija vidum – laikā, kad Covid-19 pandēmija mums lika daudz vairāk laika pavadīt mājās – DELFI sadarbībā ar “Samsung” piedāvāja unikālu raidījumu portāla vēsturē “#PaliecMājās ar DELFI”. Tajā ik otrdienas un ceturtdienas vakaru tiešraidē attālinātā formātā ar raidījuma vadītājiem Edgaru Bāliņu un Andru Čudari sarunājās un uz skatītāju iesūtītiem jautājumiem atbildēja dažādi sabiedrībā pazīstami cilvēki.
Lielāko skatītāju interesi “Facebook” tiešraidē piesaistīja pirmais raidījums ar atraktīvā mūziķa un improvizatora Naura Brikmaņa viesošanos, saruna ar “Singapūras satīna” līderi Jāni Krīvēnu un viņa suni Pūču, kā arī repera Ozola gana atklātais stāstījums par savas radošās darbības aizsākumiem un šodienas vērtībām.
Savukārt portālā DELFI visvairāk skatīti raidījumi ar multimākslinieku Roberto Meloni, mūziķiem Kristīni Pāži un Didzi Bardo un televīzijas un radio raidījumu vadītāju Baibu Sipenieci-Gavari.
Raidījuma vadītājs Edgars Bāliņš arīdzan atklāj, ka pašam spilgtā atmiņā palikušas sarunas ar Ralfu Eilandu un Jāni Krīvēnu, jo tās bijušas atklātas, draudzīgas un humorpilnas. “Tāpat noteikti vēlētos izcelt sarunu ar Mārtiņu Sirmo – viņa citāts par kartupeļiem un to salīdzinājums ar atkarību raisošām vielām ir spēcīgākais raidījumā dzirdētais izteikums.”
Savukārt Andra Čudare atklāj, ka pašai interesantākais raidījums bija ar repera Ozola piedalīšanos, jo pusaudžu gados bijusi liela viņa fane – pat valkājusi viņa veikala “0'79” apģērbu, tāpēc šāda virtuāla satikšanās teju pēc 18 gadiem un viņa stāstījums par to, kā deviņdesmitajos gados Latvijas Mākslas akadēmijas metālapstrādes studenti taisījuši metāla grilzus, sagādājis neviltotu prieku.
Lai arī parasti Andra raidījumus vada DELFI studijā, šāds attālināts formāts problēmas nav sagādājis, turklāt automātiski atkritusi virkne dažādu loģistikas jautājumu, kas mēdz raidījumu tapšanu padarīt laikietilpīgāku un sarežģītāku.
Interaktīvajā raidījumā viesojās mūziķi, pavāri, komiķi, skatuves mākslinieki un pat iluzionisti, ļaujot ielūkoties savā ikdienas dzīvē, ar savu talantu un priekšzīmi aicinot pandēmijas laikā ikvienu palikt mājās un rūpēties gan par savu fizisko, gan garīgo veselību, kā arī aktualizējot savas darbošanās sfēras problēmas un mēģinot ielūkoties nākotnē.
Tehnoloģisku un finansiālu atbalstu raidījuma tapšanai sniedzis arī "Samsung Electronics Baltics". Uzņēmuma komunikācijas vadītāja Līga Bite stāsta, ka "Samsung" DELFI idejai atsaucies, jo kvalitatīvam un interesantam tiešsaistes saturam bijusi liela nozīme brīdī, kad cilvēki tika aicināti būt atbildīgi un palikt mājās.