Uz saturu
Foto: DELFI

Nestandarta sarunas – atskats uz interaktīvo raidījumu '#PaliecMājās ar DELFI'

No aprīļa sākuma līdz jūnija vidum – laikā, kad Covid-19 pandēmija mums lika daudz vairāk laika pavadīt mājās – DELFI sadarbībā ar “Samsung” piedāvāja unikālu raidījumu portāla vēsturē “#PaliecMājās ar DELFI”. Tajā ik otrdienas un ceturtdienas vakaru tiešraidē attālinātā formātā ar raidījuma vadītājiem Edgaru Bāliņu un Andru Čudari sarunājās un uz skatītāju iesūtītiem jautājumiem atbildēja dažādi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Lielāko skatītāju interesi “Facebook” tiešraidē piesaistīja pirmais raidījums ar atraktīvā mūziķa un improvizatora Naura Brikmaņa viesošanos, saruna ar “Singapūras satīna” līderi Jāni Krīvēnu un viņa suni Pūču, kā arī repera Ozola gana atklātais stāstījums par savas radošās darbības aizsākumiem un šodienas vērtībām.

Savukārt portālā DELFI visvairāk skatīti raidījumi ar multimākslinieku Roberto Meloni, mūziķiem Kristīni Pāži un Didzi Bardo un televīzijas un radio raidījumu vadītāju Baibu Sipenieci-Gavari.

Lai gan formāts ir diezgan nestandarta, prieks, ka iekšēji atradām resursus, lai veiksmīgi un bez jebkādām tehniskām ķibelēm raidījumu palaistu un veiksmīgi arī aizvadītu visa perioda garumā. Galvenā problēma, ar ko saskāros – ne vienmēr cilvēki vēlējās iesaistīties šāda formāta raidījumā, taču lielākā daļa viesu bija atsaucīgi un pretimnākoši, saprotot situācijas būtību. Edgars Bāliņš

Raidījuma vadītājs Edgars Bāliņš arīdzan atklāj, ka pašam spilgtā atmiņā palikušas sarunas ar Ralfu Eilandu un Jāni Krīvēnu, jo tās bijušas atklātas, draudzīgas un humorpilnas. “Tāpat noteikti vēlētos izcelt sarunu ar Mārtiņu Sirmo – viņa citāts par kartupeļiem un to salīdzinājums ar atkarību raisošām vielām ir spēcīgākais raidījumā dzirdētais izteikums.”

Savukārt Andra Čudare atklāj, ka pašai interesantākais raidījums bija ar repera Ozola piedalīšanos, jo pusaudžu gados bijusi liela viņa fane – pat valkājusi viņa veikala “0'79” apģērbu, tāpēc šāda virtuāla satikšanās teju pēc 18 gadiem un viņa stāstījums par to, kā deviņdesmitajos gados Latvijas Mākslas akadēmijas metālapstrādes studenti taisījuši metāla grilzus, sagādājis neviltotu prieku.

Lai arī parasti Andra raidījumus vada DELFI studijā, šāds attālināts formāts problēmas nav sagādājis, turklāt automātiski atkritusi virkne dažādu loģistikas jautājumu, kas mēdz raidījumu tapšanu padarīt laikietilpīgāku un sarežģītāku.

Formāts patiesi jocīgs, bet baigi foršs. Vispār nekāda stresa – sēdi mājās ar kaķi un vadi raidījumu. Andra Čudare

Interaktīvajā raidījumā viesojās mūziķi, pavāri, komiķi, skatuves mākslinieki un pat iluzionisti, ļaujot ielūkoties savā ikdienas dzīvē, ar savu talantu un priekšzīmi aicinot pandēmijas laikā ikvienu palikt mājās un rūpēties gan par savu fizisko, gan garīgo veselību, kā arī aktualizējot savas darbošanās sfēras problēmas un mēģinot ielūkoties nākotnē.

Tehnoloģisku un finansiālu atbalstu raidījuma tapšanai sniedzis arī "Samsung Electronics Baltics". Uzņēmuma komunikācijas vadītāja Līga Bite stāsta, ka "Samsung" DELFI idejai atsaucies, jo kvalitatīvam un interesantam tiešsaistes saturam bijusi liela nozīme brīdī, kad cilvēki tika aicināti būt atbildīgi un palikt mājās. 

Neziņas pilnajā laikā, kas ikvienam nāca ar virkni izaicinājumu, svarīga loma bija arī tehnoloģijām – lai cilvēki varētu ērti sazināties, strādāt, mācīties un atbalstīt viens otru. Šī bija lieliska iniciatīva, kurā apvienotas DELFI zināšanas un pieredze žurnālistikā ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām, kā rezultātā tapis ļoti interesants saturs. "Samsung Electronics Baltics" komunikācijas vadītāja Līga Bite

Visu raidījuma “#PaliecMājās ar DELFI” ierakstus var noskatīties šeit.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.