Pasaule mainās – sarunas turpinās! DELFI piedalās festivālā 'Lampa'

Lai arī citādākā formātā, tomēr arī šis gads nebūs izņēmums – no 2. līdz 5. septembrim norisināsies jau sestais sarunu festivāls "Lampa". Tajā ar trim diskusijām piedalīsies arī Latvijas vadošais ziņu medijs un festivāla sadarbības partneris DELFI, kas šogad kļuvis par vienu no "Lampa" oficiālajām norises vietām, uz pasākumu norises laiku nododot savu DELFI TV studiju festivāla rīcībā.

Šogad "Lampa" norisināsies neierastā laikā un formātā. Festivāla mājaslapā vienkopus bez maksas būs skatāmas visu diskusiju tiešraides to norises brīdī, kā arī pēcāk arhīvā. Taču lielu daļu pasākumu arvien būs iespējams apmeklēt klātienē, un tie pārsvarā notiks vairākās studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē. 

Sarunu festivālā vairāk nekā 200 pasākumos tiks tirzātas sabiedrībai nozīmīgas tēmas, kuras aktualizējuši sabiedriski atbildīgi indivīdi, nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi, pašvaldību un valsts iestādes. Neizpaliks arī tradicionālais "Politiķu cepiens" un "Politiķu disko".

Portāls DELFI festivālā šogad piedalīsies ar trim tiešsaistes diskusijām: 

 • 4. septembrī pulksten 10.00 no DELFI studijas: "Pilsoniskā sabiedrība: vētrainie 2020tie". Diskusijā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs, Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte un Londonas ekonomikas augstskolas (LSE) pasniedzēja Una Bergmane. Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes Filozofijas un ētikas nodaļas docents Artis Svece.

  • 4. septembrī pulksten 12.00 no DELFI studijas: "Kādas problēmas skar gan aprūpējamos, gan aprūpētājus mūsu valsts sociālās sistēmas ietvaros", tādējādi turpinot jau iepriekšējos gados DELFI labdarības projektā "Stiprini stipros" iesākto tematiku. Diskusijā, kas top sadarbībā ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv”, piedalīsies “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, DELFI nacionālo ziņu nodaļas žurnāliste Laura Dzērve, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš, biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" direktors Andris Bērziņš un rakstniece un aktrise Ilona Balode-Ūdre. Diskusiju vadīs DELFI žurnāliste Dita Vinovska. 

    • 5. septembrī pulksten 15.30 no "Lampa" Rīgas studijas kinoteātrī "Splendid Palace": "Vai žurnālistikai mūsdienās ir nākotne?". Diskusijā piedalīsies DELFI žurnāliste Sanita Upleja, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas vidusskolniece, topošā žurnāliste Laura Elizabete Jansone, LU Sociālo zinātņu fakultātes studente Laura Selīna Puķe, "ReTV" Ziņu dienesta žurnāliste Santa Ādamsone, Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents Kristaps Feldmanis un TV raidījumu vadītājs un žurnālists Kārlis Streips. Diskusiju moderēs žurnālists Mārtiņš Pavasaris. Šī būs vienīgā no DELFI diskusijām, kuru varēs vērot arī klātienē "Splendid Palace".

    "Sarunu festivālam "Lampa" un DELFI ir izveidojusies jau ilggadēja draudzība, kam pamatā ir savstarpēja uzticēšanās. Īpašs prieks, ka DELFI kļuvis par "Lampas" pasākumu radītāju, ne vien atspoguļojot festivāla norisi, bet arī pašiem veidojot tā saturu. Šī gada trīs diskusijas – Vētrainie 2020tie, sociālā aprūpe un žurnālistikas nākotne – lieliski papildina programmu, turklāt prieks, ka medijam rūp tādas tēmas, kas tradicionāli tiktu ierindotas NVO lauciņā. Šī gada īpašā "odziņa" – "Lampa" ienāks DELFI studijā vistiešākajā nozīmē, festivāla laikā 14 pasākumi notiks tiešraidē no DELFI studijas," atklāj sarunu festivāla "Lampa" programmas kuratore Egita Prāma.

    Festivāla diskusiju tiešraides notiks vairākās studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē, un daļu šo pasākumu varēs apmeklēt arīdzan klātienē, ievērojot distanci un savu kārtu gaidot dzīvajā rindā. Detalizētāka informācija par katra pasākuma apmeklēšanas iespējām, kā arī pilna norišu programma pieejama "Lampa" mājaslapā. 

    Pērn sarunu festivāls "Lampa" Cēsu pils parkā pulcēja vairāk nekā 20 tūkstošus cilvēku. Divu festivāla norises dienu laikā DELFI pārstāvji piedalījās dažādās diskusijās un sarunās, kā arī gādāja par festivāla svarīgāko momentu atspoguļošanu, veidojot gan teksta tiešraidi, gan publicējot ziņas un iemūžinot zīmīgākos mirkļus foto un video. Plašāks atskats uz DELFI dalību pagājušā gada "Lampā" skatāms šeit

    Pasaule mainās – sarunas turpinās!

    Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.