Turpināsies 'DELFI TV ar Jāni Domburu'

Pazīstamais žurnālists Jānis Domburs atsāk pastāvīgu darbu TV žurnālistikā, un, sākot ar oktobra otro pusi, regulāri portālā DELFI būs skatāmas viņa vadītās intervijas, diskusijas, dueļi, ko vienos nosaukums "DELFI TV ar Jāni Domburu". Viņš raidījumā aplūkos sabiedrībā aktuālākos notikumus un tematus dažādās jomās, aicinot uz sarunām tobrīd atbildīgākās, spilgtākās vai citādi zīmīgākās personas. Pirmais Dombura viesis 17. oktobrī pulksten 9.00 no rīta – Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Atšķirībā no klasiskajiem televīzijas kanāliem interneta priekšrocība ir tā, ka nav nepieciešams stingrs "raidlaiks" – intervijas un diskusijas būs vērojamas gan tiešraidēs, gan pastāvīgi pieejamas arhīvā jebkurā skatītājam ērtā laikā. Šādi būs iespējams reaģēt uz būtiskiem notikumiem un procesiem, gan iztaujājot politiķus vai amatpersonas, kam attiecīgajā laikaposmā ir pievērsta pastiprināta uzmanība vai paaugstināta atbildība, gan iztirzājot aktuālās tēmas ar nozaru līderiem un lietpratējiem, gan arī intervējot spilgtas visdažādāko nozaru personības. 

Brīdī, kad tikko izstrādāts 2018. gada valsts budžets, un zinot, ka nākamgad tiks ieviesta nodokļu reforma un līdz Saeimas vēlēšanām palicis mazāk par gadu, izvēle par pirmo viesi gluži loģiski krita uz Kučinski. Ja ekonomikas rādītāji kāpj, pie varas esošajiem ir viegli iemigt, jo papildu naudu var piešķirt visiem. Bet vai ar to pietiek stratēģiskai valsts attīstībai? Domburs aicina arī DELFI lasītājus izteikt savus komentārus par premjera līdzšinējo darbību un uzdot viesim jautājumus – gan publiski (DELFI "Facebook" lapā), gan sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv). Zināms, ka nākamais Dombura viesis 19. oktobrī būs nesen FIBA slavas zālē uzņemtais asas mēles īpašnieks Valdis Valters. Tam sekos diskusija 24. oktobrī starp atlaisto Latvijas Radio vadītāju Sigitu Roķi un jauno valdes priekšsēdētāju Unu Klapkalni, bet pēc tam 26. oktobrī studijā viesosies uzņēmējs Jānis Bērziņš, kura lēmums pārdot Ķīnas investoriem "Stenderu" ir izpelnījies lielas daļas sabiedrības interesi.


"Delfi TV ar Jāni Domburu" plānoto diskusiju un interviju tiešraižu laiki būs ērti apskatāmi kalendārā, kuru aicinām aplūkot šeit.

Domburs žurnālistikā ienāca deviņdesmito gadu sākumā, izveidoja un attīstīja Neatkarīgo informācijas un pētniecības biroju, kurš nodarbojās ar pētniecisko un analītisko žurnālistiku, publicējot rakstus Latvijas un ārvalstu presē, veidojot raidījumus televīzijā un radio. Plašu slavu žurnālists ieguva, no 2001. līdz 2011. gadam LTV vadot iknedēļas debates "Kas notiek Latvijā" – leģendāru televīzijas tiešraižu ciklu ar jūtamu ietekmi uz sabiedrisko domu un politiskajiem procesiem. Pēc "Kas notiek Latvijā" Domburs īsu brīdi bija redzams LNT raidījumā "Dombura studija", kā arī kopā ar Jura Podnieka studiju izveidoja filmu "4. maija republika", bet pēc tam vairākus gadus aktīvi ar žurnālistiku nenodarbojās.

Pēc DELFI iniciatīvas šā gada sākumā notika Dombura vadīts interviju un diskusiju cikls pirms pašvaldību vēlēšanām. Tā popularitāte un plašā rezonanse sabiedrībā mudināja DELFI redakciju un Domburu vienoties par regulāru ilgtermiņa sadarbību projektā "DELFI TV ar Jāni Domburu", kur ik raidījums sāksies ar daudznozīmīgo frāzi "Viņi atbildēs". 

“Profesionālajā pieredzē ir sanācis dažādos aspektos pirmoreiz Latvijas medijos īstenot iepriekš nebijušus projektus, un nu šo – Latvijas portālos kas tāds ir pirmoreiz,” saka Domburs, piebilstot: “Man prieks par DELFI ambīcijām un vēlmi pavērt dažus jaunus apvāršņus Latvijas publiskajā telpā.” 

"Gluži tāpat kā daudzi Latvijā, arī DELFI žurnālisti Jāņa Dombura pazušanu no TV ekrāniem uzskatīja par nozīmīgu zaudējumu. Viņa atgriešanās interviju un diskusiju formātā portālā DELFI priekšvēlēšanu laikā un lielā skatītāju un lasītāju interese spilgti to apliecināja. Līdz ar plāniem par DELFI un Dombura sadarbību ilgākā laika posmā mēs vēlamies jaunā izskatā ne tikai atdzīvināt "Domburšovu", bet arī arvien tālāk spēcināt mūsu medija saturu," skaidro DELFI redaktore Guna Gleizde – jaunā raidījuma producente.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.