Lai spriestu, jāzina
Sadarbībā ar

Viss kājām gaisā

Rīdzenes sarunas

LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja noklausītās sarunas viesnīcā "Rīdzene" atklājušas tā saukto oligarhu ietekmi "Rīgas Tirdzniecības ostā", "airBaltic”, kā arī iespējamu politiskās ietekmes izmantošanu personīgo biznesa interešu īstenošanai, liecināja šovasar žurnāla "Ir" publiskotie sarunu fragmenti.

'Kultūras karš' pret Trampu

Reuters/Scanpix/LETA

Pēc Merilas Strīpas slavenās runas Holivudas ārvalstu preses asociācijas balvas "Zelta globuss" ceremonijā, kurā viena no visu laiku labākajām kino aktrisēm emocionāli kritizēja jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu, ārvalstu medijos gada sākumā parādījās jēdziens "Kultūras karš". Karš sākās jau pirms 20. janvārī notikušās inaugurācijas ceremonijas, kad vairāki uzaicinātie mūziķi atteicās no iespējas uzstāties svinīgajā pasākumā.

#MeToo

Reuters/Scanpix/LETA

Oktobrī Holivudu un vēlāk visu pasauli satricināja seksuālās vardarbības skandāli. Viss sākās ar apsūdzībām pret vēl nesen ietekmīgo producentu Hārviju Vainstīnu, un #metoo kustība kā lavīna parāva līdzi citus slavenus un ietekmīgus vīrus. Sekoja piemēri tepat kaimiņos, Lietuvā, un arī latviešu režisors Viesturs Kairišs neslēpa – Latvija nav izņēmums.

Zelta neOlimpiskais gads

AP/Scanpix/LETA

Krievijas dopinga skandāls deva patīkamus jaunumus Latvijai, kas uzlaboja savu medaļu krājumu (un spožumu) 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs. Tagad zelts pienāksies gan Martinam Dukuram, gan Oskara Melbārža bobsleja četriniekam. Melbārdis ar savu stūmēju Daumantu Dreiškenu tiks pie olimpiskās bronzas, tāpat kā Tomass Dukurs (Sočos vēl Latvijai divas bronzas kamaniņās).

Grozāmgrābšļa 15 minūtes slavas

Reuters/Scanpix/LETA

Līdzīgi kā 2016. gadā ar pokemonu ķeršanas spēli arī šogad pasaule uz brīdi sajuka prātā jaunas rotaļlietas dēļ. Fidžetspineris, kuru Latvijas valodnieki ieteica nosaukt par grozāmbrābsli, šovasar tika izdīkts vecākiem gandrīz katrā pasaules ģimenē.

2017
Gada notikumu tops