Foto: Izstādi 'Latvijas gadsimts' apmeklējis Nīderlandes karalis
Foto: Valters Lācis

Šonedēļ, 12. jūnijā, muzeju kopizstādi "Latvijas gadsimts" savas Latvijas vizītes laikā apmeklēja Viņa Majestāte Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs. Ekselenci Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) sagaidīja kultūras ministre Dace Melbārde un LNVM direktors Arnis Radiņš. Ekskursiju izstādē "Latvijas gadsimts" Nīderlandes karalim un viņa pavadoņiem, tostarp grupai Nīderlandes žurnālistu, vadīja izstādes koncepcijas autors Toms Ķikuts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apmeklējuma laikā īpaša uzmanība tika pievērsta izšķirošajiem Latvijas 20. gadsimta vēstures brīžiem – valsts dibināšanai, bojāejai Otrā pasaules kara laikā, dzīvei padomju okupācijas apstākļos un neatkarības atjaunošanai. Latvijas un Nīderlandes attiecību kontekstu iezīmēja izstādes apskates gaitā skartā tēma par Latvijas vietu Eiropā gan starpkaru periodā, gan arī laika posmā pēc neatkarības atjaunošanas. Kultūras ministre Dace Melbārde iepazīstināja augsto viesi ar Dziesmu svētku tradīciju un pastāstīja par šajā gadā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs studējis vēsturi Leidenes Universitātē, turklāt kā students 20. gadsimta 80. gados bijis Maskavā, tādēļ pārzina Latvijas un arī reģiona vēsturi un uzdeva specifiskus sev interesējošus jautājumus par Latvijas vēstures 20. gadsimta līkločiem.

Noslēgumā Nīderlandes karalis parakstījās izstādes "Latvijas gadsimts" viesu grāmatā, un muzeja direktors uzdāvināja augstajam viesim izstādes "Latvijas gadsimts" katalogu angļu valodā, kā arī pateicās par vizīti un izrādīto interesi par Latvijas valsts vēsturi.

Izstāde "Latvijas gadsimts" ir vērienīgākais muzeju nozares sadarbības projekts un viens no Latvijas valsts simtgades programmas centrālajiem notikumiem. Tās izveidē iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Izstādes dizainu veidojis starptautiski godalgotais dizaina birojs "H2E".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijai 100 Latvijas gadsimts Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form