Latvijas simto dzimšanas dienu svin vismaz 37 valstīs
Foto: DELFI

Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltīti sarīkojumi latviešu kopienās notiek vismaz 37 valstīs un 75 pilsētās, kopā sanākot vairāk nekā 100 svētku svinībās visā pasaulē. Tautieši pulcējas gan lielākajos latviešu centros pasaulē, gan arī līdz šim publiski mazāk dzirdētākās vietās kā Abu Dabi, Keiptaunā un Meksikā, vēsta portāls "latviesi.com".

Latviešu organizācijas, vēstniecības un arī daudzas neformālas kopienas tautiešus aicina vienoties kopīgos dievkalpojuma apmeklējumos, izbaudīt dažādus muzikālos un deju uzvedumus, noskatīties simtgades spēlfilmas, dejot ballēs latviešu mūzikas ritmos, izskriet Latvijas kartes kontūru, doties piknikā un iesaistīties daudzās aktivitātēs. Par godu Latvijas dzimšanas dienai, Latvijas karoga krāsās šajā nedēļas nogalē tiek izgaismots arī slavenais Niagāras ūdenskritums, Morisona tilts Portlandē, The High Level tilts Edmontonā, Dženovas pilsētas simbols "Lanterna", kā arī daudzas māju fasādes visā pasaulē.

Latvijas simtgades sarīkojumus ārpus Latvijas bagātina arī daudzi viesi no Latvijas. Tomass Kleins un Jānis Bukums koncertēs Īrijā, Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un Ksenija Sidorova uzstāsies Zviedrijā, savukārt Latvijas Radio koris viesosies ASV un Kanādā. Tāpat tautiešus visā pasaulē Latvijas simtgades svinībās atbalstīs Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas stīgu kvartets "Tempus", vokālā grupa "Latvian Voices", bungu un dūdu mūzikas grupa "Auļi", Ainars Mielavs, Māra Briežkalna kvintets un džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa, saksofonists Artis Gāga un pianists Oskars Račevskis, dziedātājas Kristīnes Liedes kvartets, grupa "NēNuJā", etnogrupa "Zeidi", Lauris Valters, Madara Orola, Evija Sloka, Edgars Silacērps, muzikantu un mūziķu apvienība "Uroborus un draugi", grupa "Kreicbergi" un maestro Rūdis.

Dažādi mākslinieki daudzviet pasaulē jau paspējuši sniegt savus koncertus par godu Latvijas dzimšanas dienai. Grieķijā uz skatuves kāpa grupa trio "Art-i-Shock", Latvijas Radio bigbends Londonā un grupa "Autouss debesīs" Oslo, Norvēģijā. Tāpat koncertus svētku svinībās jau snieguši vokālais ansamblis "Cantemus", grupa "Rihards Lībietis Orchestra", grupa "Jammee Band" un ērģēlniece Liene Andreta Kalnciema.

Simtgadei veltītus koncertus gādā arī tādi pasaules slaveni latviešu mūziķi kā pianiste Antoņina Suhanova, vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, vijolnieks Roberts Balanas, "Trio Palladio", kā arī altiste un diriģente Andra Dārziņa, timpānistie Elīna Endzele, vijolniece Laura Zariņa.

Latvijas simtgades dzimšanas dienas svinības notiek Apvienotajos Arābu emirātos, Anglijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Austrijā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Dienvidāfrikā, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Īrijā, Islandē, Itālijā, Izraēlā, Jaunzēlandē, Kanādā, Krievijā, Lietuvā, Luksemburgā, Meksikā, Nīderlandē, Norvēģijā, Portugālē, Serbijā, Skotijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā.

Visu vēl plānoto svinību kalendāru var atrast www.latviesi.com.

Latviesi.com ir interneta portāls latviešiem visā pasaulē, kas apkopo un izziņo noderīgāko informāciju, kā arī nodrošina latviešu kopienas ārpus Latvijas komunikācijas platformu.

Source

www.DELFI.lv

Tags

18. novembris Latvijai 100 Latvijas simtgade
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form