Cilmes šūnas – mūsdienu zinātnes dāvana tiem, kas domā par rītdienu
Foto: Publicitātes foto

Mūsdienu medicīna strauji attīstās, pievēršot arvien lielāku uzmanību cilvēka organisma iekšējām rezervēm un jaunām tehnologijām. Cilmes šūnas ir unikāls materiāls, kas palīdz organismam pašatjaunoties pēc dažādām saslimšanām vai traumām. Cilmes šūnu nepārspējamo reģeneratīvo īpašību dēļ tās kļūst par personīgo "būvniecības" materiālu un terapijas veidu, kas ir ideāli piemērots organisma un imūnās sistēmas pašatjaunošanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Organismam novecojot un cīnoties ar saslimšanām, cilmes šūnu rezerves strauji samazinās. Rodas jautājums, kādas ir iespējas laikus nodrošināt personīgo bioloģisko rezervi?

Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana – tā ir iespēja nodrošināt īpašu papildu rezervi ne tikai bērnam, bet visai ģimenei. Cilmes šūnas, kas tiek iegūtas no nabassaites, atrodas pašā dzīves cikla sākumā augstas bioloģiskās aktivitātes stāvoklī. Saglabājot šūnas to bioloģisko iespēju maksimumā, mēs iegūstam unikālu, nenovērtējamu materiālu.

Nabassaites asins cilmes šūnas, kas tiek saglabātas dzemdību laikā, jau šodien veiksmīgi tiek pielietotas onkoloģisko saslimšanu gadījumos, kā arī bērnu cerebrālās triekas, cukura diabēta terapijā un citu saslimšanu gadījumos. Pēdējās desmitgadēs ir uzkrāta būtiska pieredze nabassaites asins cilmes šūnu veiksmīgā pielietošanā medicīnā. Pasaulē ir veikts vairāk nekā 40 000 cilmes šūnu transplantāciju.

Nozīmīgas priekšrocības pacientiem, kuriem tiek pielietotas sava organisma šūnas, – organisms tās pieņem un reaģē daudz labāk nekā ar donora šūnām. Šādas terapijas – ar savām cilmes šūnām – pielietošanu dēvē par personalizēto ārstēšanu.

Cilmes šūnas tiek iegūtas no nabassaites, kas nereti pēc dzemdībām tiek utilizēta, neapzinoties materiāla unikālo vērtību. Nabassaites cilmes šūnu iegūšanas procedūra ir viegla, nesāpīga, ātra, un droša gan jaunās māmiņas, gan jaundzimušā veselībai, jo materiāla paņemšanu veic speciāli apmācīts dzemdību speciālists dzemdību zālē, tieši pēc mazuļa atdalīšanas no mātes un nabassaites pārgriešanas.

Kopš 2016. gada Cilmes šūnu centrs darbojas kā "iVF Riga" reproduktīvās medicīnas klīnikas nodaļa. Tas ir pirmais un vienīgais cilmes šūnu centrs Baltijas valstīs. Visi pakalpojumi atbilstoši Latvijas likumdošanai tiek kontrolēti un regulēti, turklāt ģimene jebkurā brīdī var pārliecināties, ka cilmes šūnas tiek uzglabātas atbilstoši noteiktajiem kvalitātes standartiem.

Cilmes šūnu centrs "iVF Riga" ir vienīgais centrs, kas nodrošina visus cilmes šūnu saglabāšanas etapus Latvijā. Tas ļauj saglabāt cilmes šūnas ar augstu dzīvotspēju un koncentrāciju. Cilmes šūnu paņemšanu veic vecmāte dzemdību nodaļā, un tālāk tās tiek nekavējoties nogādātas cilmes šūnu centra laboratorijā Rīgā. Pēc iegūtā materiāla atbilstības novērtēšanas kvalitātes kontroles prasībām cilmes šūnas tiek ievietotas ilgstošā uzglabāšanā zemā temperatūrā pie -196° C. Tā kā visi minētie procesi notiek tepat Latvijā, tad centrs var nodrošināt arī tūlītēju pieejamību, pastāvīgu kontroli un garantiju – klīnikā ar vislabāko reputāciju, augstiem efektivās ārstēšanas rādītājiem un augsti kvalificētiem speciālistiem.

Cilmes šūnu centrs "iVF Riga" pievērš īpašu uzmanību topošo vecāku informētībai. Regulāri tiek rīkoti bezmaksas semināri un vebināri ar nolūku sagatavot ģimeni dzemdībām un sniegt informāciju par iespējām saglabāt jaundzimušā cilmes šūnas Latvijā.

Cilmes šūnu saglabāšana – tā ir priekšrocība un unikāla iespēja izveidot bioloģisko apdrošināšanu visai ģimenei. Tā ir veselība un dzīves kvalitāte ilgtermiņā.

Vairāk informācijas var uzzināt www.ivfrigastemcells.lv vai pa tālruni +371 26600533.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form