Jauna redze – jauna dzīve
Foto: Publicitātes foto

Mani sauc Zane Jansone-Langina. Esmu optometriste un pasniedzēja Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē.

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Ikdienā es mācu studentiem optometrista pienākumus, kā arī strādāju Dr. Solomatina Acu centrā, kur palīdzu ārstam veikt dažādus izmeklējumus. Varu teikt, ka man vienmēr ir patikušas brilles, taču īsi pirms operācijas, atrodoties ārzemēs, tās salūza, un es nonācu pavisam bezpalīdzīgā stāvoklī. Tas lika aizdomāties, ka iespējama arī dzīve bez brillēm. Nolēmu veikt redzes lāzerkorekciju, lai tādas grūtības manā dzīvē vairs neatkārtotos.

Pārvarot grūtības

Lielākā problēma man bija ziemas periodā, kad snieg un jāiet iepirkties, bet brilles visu laiku aizsvīst. Arī peldēt vai sportot lietainā laikā ar brillēm bija diezgan neērti. Tas viss mani uztrauca visvairāk.

Tāpat nereti bijušas situācijas, kad bez brillēm vai kontaktlēcām nevarēju īsti labi visu redzēt, piemēram, ejot dušā. Gadījās, ka ar brillēm kļuva sliktāka redze tālumā, tāpēc, protams, sapņoju redzēt labāk.

Laika gaitā es sapratu, ka man vairs nav objektīvu iemeslu atlikt šo operāciju. Palīdzēja arī tas, ka, strādājot ar pacientiem, kuri dodas uz lāzerkorekciju, atklāju, ka dažādi mīti par lāzerkorekciju tiešām ir tikai mīti.

Man vairs nebija attaisnojuma neveikt redzes korekciju.

No teorijas pie prakses

Ikdienā es strādāju ar pacientiem, kuriem Dr. Solomatina Acu centrā tiek veikta redzes lāzerkorekcija, tāpēc, zinot reālus piemērus, no šīs procedūras sagaidīju tikai pozitīvus rezultātus.

Neskatoties uz to, varu atzīties, ka biju ļoti satraukusies. Galvenokārt ne tāpēc, ka neuzticos ķirurgam, medicīnas personālam vai tehniķim – par to man nebija šaubu!

Mani uztrauca pati procedūra un sajūtas tās laikā. Zināju, ka nesāpēs, bet nebiju pat iedomājusies, cik komfortabli viss būs.

Viņi teica "jā"

Es atliku lāzerkorekciju acu veselības problēmu dēļ, taču, strādājot klīnikā ar fantastiskiem oftalmologiem, laika gaitā uzzināju, ka arī man iespējams veikt operāciju. Turklāt to varēju izdarīt tuvākajā nākotnē.

Sagatavošanās operācijai ilga vienu dienu. Es atnācu uz pilnu diagnostiku, kur veica abu acu izmeklējumu, izmērīja acs iekšējo spiedienu, apskatīja dažādas acs radzenes topogrāfijas, kā arī izpētīja visas acs struktūras, lai pārliecinātos, vai tiešām esmu piemērota lāzerkorekcijai, un mani pēcoperācijas riski būs minimāli.

Vairāki ārsti pārskatīja manus rezultātus. Visi apstiprināja, ka esmu labs kandidāts redzes lāzerkorekcijas veikšanai. Visas manas šaubas bija zudušas, un es uzdrošinājos.

Diena X

Es teiktu, ka redzes lāzerkorekcija man bijusi viena no vieglākajām manipulācijām dzīvē. Pati operācija aizņēma nepilnas 20 minūtes. Tas bija ļoti ātri un mierīgi!

Tajā pašā laikā es absolūti nejutu sāpes operācijas laikā, es redzēju tikai spilgtu gaismu.

Man ļoti patika komunikācija ar ārstu, jo viņš visu laiku stāstīja, kas notiks procedūras laikā. Mēs arī parunājām starpbrīžos, un tas man palīdzēja nedomāt par to, kas notiek dotajā brīdī.

Jauna redze – jauna dzīve

Uzreiz pēc operācijas es redzēju labi, salīdzinot ar to, kā bija iepriekš. Manuprāt, rezultāts ir lielisks! Un man nebija diskomforta, kas būtu saistīts ar redzes asumu, pat nākamajā dienā.

Visi mani draugi, kuri ir atjaunojuši redzi ar lāzerkorekcijas palīdzību, ir ļoti apmierināti ar rezultātiem, kā arī operācijas norisi un Dr. Solomatina Acu centra ārstu profesionalitāti. To pašu varu teikt par sevi!

Es redzu ļoti labi! Piemēram, pat ziemas naktī pa logu es redzu sniegu, kas iepriekš man bija neiespējami, jo bez brillēm naktī neko nevarēju redzēt – bija tikai melns ekrāns.

Kāpēc es neizdarīju to agrāk

Cik ilgi mani mocīja mīti! Manuprāt, galvenās mīts bija tas, ka pēc operācijas ir liels komplikāciju risks. Faktiski ķirurgs, kā arī lāzers un jaunās tehnoloģijas ievērojami samazina iespējamos riskus.

Otrs mīts – es uzskatīju, ka ļoti plānas radzenes gadījumā nevar veikt redzes lāzerkorekciju. Tas, protams, ir atkarīgs no redzes stiprumiem, bet arī mana radzene nebija īpaši bieza, tāpēc ārsts ieteica FemtoLASIK redzes korekcijas metodi, kas ļauj ne tikai samazināt riskus, bet arī saglabāt radzenes biezumu pēc operācijas.

Vēl viens liels mīts, kas mani apturēja, ir tas, ka uzreiz pēc operācijas nevar doties uz darbu un strādāt, tāpēc ir jāņem slimības lapa.

Uzreiz pēc operācijas varēju viegli veikt savus ikdienas pienākumus. Nākamajā dienā nostrādāju deviņas stundas – pilnu darbadienu, un tiešām neizjutu apgrūtinājumu.

Vīru fascinē redzes asums

Pēc operācijas es beidzot varu būt aktīvāka savās ikdienas aktivitātēs, piemēram, sportā un peldēšanā. Viss mainījās, apmeklējot teātri un citas vāji apgaismotas telpas, jo redzes kvalitāte kļuva augstāka.

Lielākā uzslava gan ķirurgam, gan klīnikai ir no mana vīra, jo viņu fascinē mans tagadējais redzes asums.

Ja pārmaiņas, tad tikai uz labo pusi

Domāju, ka pēc operācijas visvairāk mainās psiholoģiskais stāvoklis, kad ir tāds atvieglojums, ka šī korekcija un brilles vairs nav vajadzīgas.

Tagad pēc lāzerkorekcijas uzreiz parādījās motivācija gan pamēģināt ko jaunu, gan izbaudīt jau esošās, ikdienišķās lietas, kuras, iespējams, agrāk līdz galam nevarēju izbaudīt.

Citiem arī iesaku nebaidīties, jo operācija patiesībā ir ļoti vienkārša un nesāpīga, un šis ieguldījums dzīves kvalitātē ir neiedomājams.

Ir tāda brīvības sajūta, ka tagad varu darīt visu un neierobežot sevi!

Lai veiktu acu pārbaudi un saņemtu oftalmologa ieteikumus Dr. Solomatina Acu centrā, ir jāpiesakās pa tālruni +371 67217317 vai tiešsaistē, aizpildot anketu.

Līdz 1. maijam ir iespēja pieteikties FEMTO-Lasik redzes lāzerkorekcijai par īpašu cenu – 1750 EUR (standarta cena 2020 eiro)*

Aizpildi pieteikuma anketu un mēs ar tevi sazināsimies, lai vienotos par ērtāko laiku vizītei.

*Konsultācija tiek apmaksāta atsevišķi. Ja redzes lāzerkorekcijas metode FEMTO-Lasik nebūs pacientam piemērota, mēs piedāvāsim 10% atlaidi alternatīvām metodēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled
Ads disabled