SIA 'Mono' izsludina viena miljona eiro atlīdzību par Bunkus slepkavības atklāšanu
Foto: Publicitātes foto

SIA "Mono" uzskata un ir pārliecināta, ka pēdējās dienās publiskajā telpā vairāku amatpersonu pausto apgalvojumu par "Mono" grupas uzņēmumu līdzīpašnieka Mihaila Uļmana iespējamo iesaisti maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavībā patiesais mērķis ir "Mono" biznesa mērķtiecīga graušana vai pretlikumīga pārņemšana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diemžēl tiek ignorēta Uļmana nevainīguma prezumpcija, un aizturētajam nav iespējas sevi aizstāvēt, jo likums liedz publiski komentēt izmeklēšanas gaitu. Tikmēr plašsaziņas līdzekļos bez mazākās kritikas tiek tiražēti atsevišķu negodprātīgu valsts amatpersonu nopludināti informācijas fragmenti un pārsvarā tiek atspoguļoti tikai vienpusēji viedokļi.

Vēlamies norādīt, ka šāda valsts amatpersonu rīcība ir pretrunā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai (ES) 2016/343, kas nostiprina konkrētus nevainīguma prezumpcijas aspektus (spēkā no 2016. gada 31. marta), no kuras izriet, ka amatpersonai nav tiesības līdz galīgā tiesas sprieduma spēkā stāšanās brīdim apgalvot, ka persona ir vainīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā. Direktīvas 4. panta 1. punkts nosaka, ka dalībvalsts veic nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka tik ilgi, kamēr nav pierādīta aizdomās turētā vai apsūdzētā vaina saskaņā ar tiesību aktiem, publisko iestāžu paziņojumos un tiesas nolēmumos, ar kuriem netiek noteikts personas vainīgums, šī persona netiek minēta kā vainīga. Minētais regulējums ir iekļauts Kriminālprocesa likuma 19. pantā. Šī norma ir attiecināma uz jebkuru augstu valsts amatpersonu, piemēram, izmeklēšanas iestādes augstām amatpersonām, ministriem, kā arī ministriju augstām amatpersonām, kuru amata pienākumi un kompetences joma ir salīdzinoši tuva krimināltiesiskajai jomai un tās procesiem.

Diemžēl burtiski jau nākamajā dienā pēc Uļmana aizturēšanas publiski izskanēja apgalvojumi, ar kuriem viņš faktiski tiek pasludināts par personu, kuras vaina ir pierādīta un nevar tikt apšaubīta – publiski tiek veidots negatīvs sabiedrības viedoklis. Viss notiekošais rada pamatotas bažas par reiderismu, kura mērķis ir pretlikumīgi pārņemt "Mono" biznesu.

"Mono" ir zināmi fakti, kas liecina par reiderisma pazīmēm. Šobrīd šie fakti tiek apkopoti un tuvākajā laikā tiks iesniegti kompetentajām iestādēm.

Esam pārliecināti, ka izmeklēšanas rezultātā patiesība uzvarēs un noziegums tiks atklāts. Šajā laikā mums visiem – gan uzņēmējiem un uzņēmumu darbiniekiem, gan Latvijas valstij ir svarīgi nodrošināt, lai vieglprātīgi un bezjēdzīgi netiktu iznīcināts vairākus gadu desmitus veidotais bizness. SIA "Mono" sadarbojas ar izmeklēšanas iestādēm un pieliek visas pūles patieso apstākļu noskaidrošanai.

Īpaši vēlamies uzsvērt, ka Uļmanam nav bijis tiešs konflikts ar Bunkus. Visas civillietas, kas bija saistītas ar Uļmanam daļēji piederošā uzņēmuma "Rego Trade" maksātnespēju tika risinātas tikai un vienīgi tiesiskā ceļā. Turklāt jau pirms Bunkus slepkavības uzsākto civillietu izskatīšana bija noslēgusies par labu Uļmanam, un spriedumi stājās spēkā par labu Uļmanam. Līdz nozieguma izdarīšanas dienai pret Bunkus daļa no tiesvedībām bija pabeigta. Divas citas tiesvedības bija tādā procesa stadijā, kad Bunkus vairs nevarēja būtiski ietekmēt tiesvedības gaitu, un uz to brīdi Bunkus jau bija izteicis tiesai visus iespējamos argumentus, pieņēmumus un lūgumus.

Ņemot vērā notiekošo, aicinām tiesībsargājošās un citas valsts iestādes, amatpersonas un medijus atturēties no pāragriem secinājumiem un nepamatotiem izteikumiem, kas var kalpot par labu reideru interesēm. Pašreizējā situācijā mums visiem ir svarīgi rīkoties atbildīgi, lai nepamatoti netiktu sagrauti stabili uzņēmumi, kuros strādā simtiem cilvēku, valstij tiek maksāti nodokļi un tiek labvēlīgi sekmēta Latvijas valsts ekonomika.

"Mono" izsludina viena miljona eiro atlīdzību par Bunkus slepkavības īstenotāju, pasūtītāju un atbalstītāju atklāšanu! Gadījumā, ja jūsu rīcībā ir jebkāda cita noderīga informācija par Bunkus slepkavības apstākļiem, lūdzam nosūtīt informāciju uz "Mono" e-pasta adresi taisnigums@mono.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form