Vairāk informācijas par kamīnu krāšņu izmantošanu

Siltuma un mājīguma noskaņas radīšanai Jūsu mājoklī Latvijas klimatiskajos apstākļos piemērotas ir Zviedrijā ražotās podiņu krāsnis. Jūsu uzmanībai piedāvājam informāciju par podiņu un kamīnu krāšņu siltuma uzturēšanas īpašībām un izmantošanu ikdienā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kamīn-krāšņu un podiņu krāšņu īpašības

Zviedrijā ražoto Svenska Kakelugnar kamīnu un podiņu krāšņu atšķirība no tradicionāliem kamīniem ir spēja krāsns korpusā ātri akumulēt un ilgstoši saglabāt siltumu. Šāda tipa krāsnis tiek piedāvātas jau ar pilnu apdari (kurtuves čaula tiek komplektēta kopā ar siltuma akumulējošo korpusu un apdari atkarībā no dizaina variācijas). Kamīn-krāsnis ilgstoši uztur siltumu un ir īpaši piemērotas plašu mājokļu apsildei. Diezgan unikāla Svenska Kakelugnar kamīnkrāšņu īpašība ir arī tā, ka iegādājoties vienkāršāko krāsns modeli, to laika gaitā var papildināt ar dažādas variācijas un dizaina podiņiem un papildu aprīkojumu, piemēram, masīviem plauktiem, sudrabainu vai apzeltītu kurtuvi. Visas krāsnis ir iespējams aprīkot ar siltuma pastiprinošu ventilatoru.

Krāsns siltuma uzturēšanas sistēma

Krāsns korpusā rūpnieciski ir iestrādāti dūmu kanāli (cukas), kas apjozti ar siltuma akumulējošu masu – ziepjakemens ieža un alumīnija cementa maisījumu. Šis maisījums tiek pildīts krāsnī tās uzstādīšanas laikā Jūsu mājoklī. Tieši īpašā siltuma akumulējošā masa nodrošina ātru krāsns uzsilšanu un ilgstošu siltuma atdevi. Īpašu vērību ražotājs pievērsis arī pašai krāsns kurtuvei. Tā ir veidota no čuguna un aplikta ar šamota plāksnēm. Kurtuve ir aprīkota arī ar dubulto dūmgāžu sadedzināšanas sistēmu, tādējādi ir panākta efektīvāka siltuma atdeve un mazāki izmeši (pelni). Pateicoties krāsns blīvajam siltuma masas pildījumam un īpašajai kurtuvei, krāsni nav iespējams salauzt pārkurinot.

Atšķirībā no citām podiņu krāsnīm, kam parasti ir jāžūst vairāki mēneši pirms ekspluatēšanas, Svenska Kakelugnar Zviedrijā ražotās kamīnkrāsnis, var sākt izmantot jau divas nedēļas pēc uzstādīšanas. Taču pirmajā krāsns kurināšanas mēnesī vajadzētu izvairīties no lielas uguns liesmas kurināšanas, cenšoties to kurināt vienmērīgi, tas nodrošina labāku krāsns žūšanas procesu. Ieteicams krāsni uzmanīgi izmantot arī turpmākos pāris mēnešus, dedzinot ne vairāk kā 3 kg malkas vienlaicīgi. Kad krāsns ir izžuvusi to nav nepieciešams kurināt vairāk kā divas reizes dienā ar 1-2 malkas ievietošanas reizēm.

Darbībā krāsns vidēji stundas laikā patērē 3-4 kg sausas malkas. Ar to ir pilnīgi pietiekoši, lai siltums mājoklī saglabātos visas dienas garumā. Kurinot ilgstošāk, krāsns siltumu var uzturēt pat virs 24 stundām pēc kurināšanas. Šāda tipa krāsnis atkarībā no telpu izolācijas ir piemērotas pat platībām virs 150 kvadrātmetriem.

Lai nodrošinātu plašāku telpu apsildi ražotājs rekomendē pievienot krāsns apakšā speciālu ventilatoru. Iedarbinot ventilatoru, gaiss no krāsns apakšējās daļas pa īpašiem gaisa kanāliem, kas atrodas kurtuves starpsieniņās, tiek izspiests caur krāsns priekšplānā esošajām atverēm telpā. Tādējādi ar gaisa palīdzību siltais gaiss tiek vienmērīgi kustināts pa mājokli. Vēl viena ventilatora īpašība - tas palīdz nodrošināt tūlītēju siltumu telpā.

Ieteikumi krāsns kurināšanā

Mājokļa apsildei Zviedru kamīnkrāsnīs var izmantot visu veidu malku ieskaitot lapu kokus - bērzu, alksni, ozolu, kā arī skuju kokus – priedi un egli. Rūpnieciski sagatavotas skaidu briketes arī ir piemērotas kurināšanai.

Siltuma atdeve atšķiras no malkas veida (piemēram, bērzs un ozols degot izdala vairāk karstuma). Tā pat būtiska ir arī malkas mitruma pakāpe. Svaigi cirstiem kokiem parasti ir 50% mitrums. Malkai parasti ir jāaizžūst līdz mitrums ir mazāks par 20%. Ja malka nav sausa, tas nozīmē pietiekami augstu enerģijas proporcijas izlietojumu mitruma iztvaicēšanai un tādējādi degšanas procesā izdalās gan kvēpi gan darva, kas lieki piesārņo krāsns kurtuvi, dūmeni un dažkārt arī aizkvēpo kurtuves stiklu.

Labākais veids kā pārliecināties, ka malka ir sausa, ir izmantot tādu malku, kas, piemēram, cirsta ziemā un žāvēta pavasara/ vasaras sezonā. Labs risinājums arī ir turēt nelielu malkas daudzumu telpā, pēc iespējas tuvāk pie krāsns. Tādējādi malka izžūst labāk.

Zviedrijā ražotās krāsnis un kamīnus Latvijā var iegādāties kamīnu salonā Kamina

Krāsnis, kamīni un plītis– zviedru kamīnu salons Kamina, E. Birznieka- Upīša ielā 18, tālrunis - 7281940. Sīkāka informācija – http://www.kamina.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form