Valsts robežsardze Krāslavas novadā pagājušā nedēļā aizturējusi divus Baltkrievijas un desmit Latvijas valstspiederīgos, kuri, izmantojot dzelzceļa kravas pārvadājumus, Latvijā ieveduši teju pusmiljonu kontrabandas cigarešu, informēja Valsts robežsardzē.

Pārbaudot operatīvo informāciju, Indras pagastā robežsargi apturēja automašīnu "VW Caravelle", kurā pārvietojās deviņi Latvijas valstspiederīgie. Automašīnas bagāžas nodalījumā robežsargi konstatēja 14 melnā plēvē ietītus kontrabandas cigarešu saiņus.

Netālu no notikuma vietas tika pamanīta vēl viena automašīna un tās tuvumā vairākas personas ar kontrabandas cigarešu saiņiem. Iesaistot kinologu ar dienesta suni, robežsargiem izdevās aizturēt vēl vienu kontrabandistu un izņemt 28 plēvē ietītus saiņus. Kopumā robežsargi izņēma 478 600 cigaretes "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Saistībā ar līdzdalību kontrabandas cigarešu pārvietošanā pāri valsts robežai, izmantojot dzelzceļa kravas pārvadājumus, robežsargi aizturēja arī vilciena mašīnistu un tā palīgu - abus Baltkrievijas pilsoņus.

Divi no aizturētajiem likumpārkāpējiem jau iepriekš nonākuši likumsargu redzeslokā, proti, viens iepriekš saukts pie kriminālatbildības par narkotiku noziegumu, savukārt otrs - par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju lielā apmērā.

Par cigarešu kontrabandu, kas izdarīta ievērojamā apjomā, sākts kriminālprocess.

Aizturētās personas un krimināllietas materiāli ar lietiskajiem pierādījumiem tālākai izmeklēšanai nodoti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldei.

Source

LETA

Tags

Automašīna Baltkrievija Krāslava
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form