Arī pēc atkārtotas izskatīšanas Latgales apgabaltiesa attaisno Zilupes mēru Agafonovu
Foto: LETA

Latgales apgabaltiesa, no jauna skatot krimināllietu, kurā Zilupes novada domes priekšsēdētājs Oļegs Agafonovs (Latgales partija) apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, viņu atkal attaisnojusi, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sarmīte Skredele.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latgales apgabaltiesa Zilupes politiķi jau reiz bija attaisnojusi, taču pērn rudenī Augstākās tiesas Senāts atcēla Latgales apgabaltiesas spriedumu daļā, kurā Agafonovs ir attaisnots par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Senāts nodeva lietu šajā daļā jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā. Pārējā daļā, proti daļā, ar kuru amatpersonas dzīvesbiedre Irina Agafonova atzīta par nevainīgu un attaisnota apsūdzībā par izvairīšanos no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas, Latgales apgabaltiesas spriedums tika atstāts negrozīts.

Skatot lietu no jauna, apgabaltiesa nosprieda Rēzeknes tiesas 2018. gada 21. decembra spriedumu atcelt daļā par Agafonova atzīšanu par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā un attaisnošanu. Atceltajā daļā taisīts jauns spriedums, taču arī ar to politiķis atzīts par nevainīgu un attaisnots.

Pārējā daļā Rēzeknes tiesas spriedums atstāts negrozīts.

Pilns nolēmums lietā būs pieejams 27. maijā. Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Agafonoviem apsūdzība bija celta par to, ka viņi, apsūdzības skatījumā, izvairījās no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā. Apsūdzībā norādīts, ka tādējādi pašvaldības vadītājs izvairījies no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas par 2002., 2003., 2006. un 2007.gadu un nodarījis mantisku kaitējumu valstij 200 195,22 eiro apmērā, savukārt viņa sieva izvairījusies no ienākuma nodokļa maksāšanas par 2005. un 2007.gadu un nodarījusi mantisku kaitējumu valstij 9311,04 latu (13 248,42 eiro) apmērā.

Agofonoviem apsūdzību par izvairīšanos no nodokļu nomaksas cēla pirms aptuveni desmit gadiem. Valsts ieņēmumu dienests (VID) no Agafonova un viņa sievas vēlējies piedzīt teju 213 444 eiro kompensāciju.

Kā iepriekš aģentūrai LETA skaidroja prokuratūrā, VID savulaik bija konstatējis, ka Agafonovs savā amatpersonas deklarācijā nav norādījis ienākumus vairāku simtu tūkstošu latu apmērā. VID Zemgales reģionālajā iestādē veiktajā nodokļu aprēķina pārskatā konstatēts, ka Agafonovs izvairījies no nodokļu maksāšanas valsts budžetā par 2002., 2003., 2006. un 2007.gadu, slēpjot un samazinot ar ienākuma nodokli apliekamo objektu un nodarot zaudējumus valstij.

Lietā arī bija uzlikts arests naudas līdzekļiem - 39 430 eiro, 473 000 ASV dolāru un 8280 latu (11 829 eiro).

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Latgale Rēzekne Zemgale Zilupe VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form