Atceļ spriedumu par 'Trasta komercbankas' administratora rīcību ar 7,6 miljoniem eiro
Foto: F64

Augstākā tiesa (AT) apmierinājusi virsprokurora protestu saistībā ar likvidējamās AS "Trasta komercbanka" administratora atteikumu valstij pārskaitīt 7,6 miljonus eiro konfiscēto līdzekļu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar to Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai būs atkārtoti jāizskata sūdzība par "Trasta komercbankas" administratora rīcību, iekļaujot valsts labā konfiscēto noziedzīgi iegūto mantu kreditoru prasījumu kopumā, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

Ceturtdien, 17.septembrī, izskatot Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurora protestu, AT protestu apmierinājusi un atcēlusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru noraidīta VID sūdzība par "Trasta komercbankas" maksātnespējas procesa administratora rīcību.

Izskatot protestu, tiesa secinājusi, ka noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācija pretēji administratora viedoklim nav kreditora prasījums un uz to neattiecas kredītiestāžu likvidācijas un maksātnespējas procesu regulējošās tiesību normas.

Konfiscētā noziedzīgā manta – tai skaitā finanšu līdzekļi, kas ir noziedzīgi iegūti vai iegūti realizējot konfiscēto noziedzīgo mantu, ir izmantojama sabiedrības interesēs tās vajadzībām.

Tādējādi nav pamata no konfiscētās noziedzīgi iegūtās mantas apmierināt citu kreditoru prasījumus un aprēķināt administratora amata atlīdzību komercbankas likvidācijas procesā.

Ar AT lēmumu lieta nodota jaunai izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai citā sastāvā.

Jau vēstīts, ka Eiropas Centrālā banka pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ierosinājuma no 2016. gada 4. marta anulēja "Trasta komercbankai" izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat ņemts vērā FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

"Trasta komercbanku" par likvidējamu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina 2016. gada 14. martā. Savukārt 2017. gada 10. martā "Trasta komercbanka" tika pasludināta par maksātnespējīgu un sākta bankas bankrota procedūra.

Par bankas maksātnespējas administratoru sākotnēji tika iecelts Ilmārs Krūms, taču ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017. gada 19. jūnija lēmumu viņš ir atcelts no šo pienākumu pildīšanas. Viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēlusi Armandu Rasu.

FKTK 2017. gada maijā vērsās tiesā ar pieteikumu par Krūma atcelšanu no administratora pienākumu pildīšanas, jo konstatēja, ka "Trasta komercbankas" administrators neatbilst Kredītiestāžu likuma noteiktajām prasībām, kā arī konstatēja tādu administratora rīcību, kas FKTK vērtējumā bija uzskatāma par ļaunprātīgu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Trasta komercbanka VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form